Automechanika Istanbul Fuarı ertelendi

2660
Automechanika Istanbul Fuarı

Türkiye, Kuzey Afrika, Avrupa ve Orta Doğu Otomotiv endüstrilerini bir araya getiren Automechanika Istanbul Fuarı Coronavirus önlemi nedeniyle ertelendi!

Bu yıl da hem ziyaretçi hem de katılımcı rakamlarında yeni rekorlar kırması beklenen fuar, Türkiye’de bir tehlikeye rastlanılmamış olmasına karşın, ertelendi. Dünyada son dönemde sağlık alanında yaşanan ve Dünya Sağlık Örgütü’nce (“WHO”) salgın olarak tanımlanan ve öngörülmesi mümkün olmayan bir coğrafi alana büyük bir hız ile yayılan COVID-2019 (Coronavirus) nedeniyle, sektörün önde gelen dernekleri ve Automechanika Istanbul’un paydaşları ile yapılan görüşmeler sonucunda erteleme kararı alındı.

Automechanika Istanbul’dan yapılan açıklamada;fuar katılımcıları ve derneklerin talepleri doğrultusunda kamu sağlığı gözetilerek, hem katılımcı hem de ziyaretçiler adına herhangi bir mağduriyet ya da hak kaybı yaratmamak için 25-28 Haziran 2020 tarihlerine ertelenmesine karar verilmiştir, denildi.

Türkiye’nin Otomotiv Endüstrisi Fuarı geçen sene 37 ülkeden 1.397 katılımcı ve 130 ülkeden 48.737 ziyaretçi ağırlayarak bir rekora imza atmıştır.

Fuar, 02-05 Nisan 2020 tarihleri yerine 25-28 Haziran 2020 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.