Autoshow Mobility 2021’de Subaru gelecekten haber verdi

533

İlk defa dijital ortamda düzenlenen Autoshow Mobility 2021’de Subaru, mevcut modellerinin yanı sıra Yeni Subaru Forester e-BOXER ve geleceğe yön verecek elektrikli aracı SOLTERRA’yı gösteriyor.

13 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen Subaru basın tanıtımında markanın Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle, fuarda lansmanı gerçekleşecek olan Yeni Forester e-BOXER ve Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA hakkında bilgi verdi…

“Pandemi döneminde her türlü önlemi alarak cansiperane bir şekilde kesintisiz hizmet veren yetkili satıcılarımıza sektör adına teşekkür etmek istiyorum. Pandemiyle beraber dijital tarafta çok önemli gelişmeler oldu. Tüm markalar dijital tarafta müşterilerle olan ilişkilerini kesintisiz ve sağlıklı şekilde yürütebilmek için çeşitli uygulamaları devreye soktular. Otomotiv sektörü bu konuya çok kafa yordu ve yaratıcı çözümlerle oldukça başarılı çözümlere ulaştılar diye düşünüyorum. Biz sosyal mecra platformları üzerinden iletişim hatlarını açık tuttuk, bu sayede müşterilerimiz çok rahatlıkla satış noktalarımızdaki satış danışmanlarımıza ulaşabildiler. Kesintisiz ve hızlı online bilgi akışını sağladık. Bir anlamda da bu gelişmeler bugün bizi bir araya getiren Dijital Autoshow’un da gerçekleşmesini sağladı diyebiliriz.”

Yeni Forester e-BOXER’ı bu yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunacağız

Fuar için hazırlanan tanıtım sunumunda Subaru Genel Müdürü Halil Karagülle, Saffet Üçüncü’nün sorularını yanıtladı…

“Fuarda lansmanını gerçekleştireceğimiz Yeni Forester e-BOXER’ı bu yılın dördüncü çeyreğinde XClusive ve Sport versiyonlarıyla satışa sunacağız. Aracın iç ve dış tasarımındaki değişikliklerin yanı sıra teknoloji anlamında iyileştirilmiş unsurlar var. 2022 yılında bu modelimizle başarılı sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Subaru’nun 1980’li yıllarda başlayan, EyeSight macerası bugün dördüncü nesline kavuştu, Yeni Forester e-BOXER’da en önemli yeniliklerden birisi olarak önleyici güvenlik sistemi EyeSight’ın dördüncü neslini göreceğiz. EyeSight kameraları artık ön camın içine entegre edilmiş durumda, kameraların algılama açıları neredeyse iki katı kadar genişlemiş oldu. Böylece, kavşaklarda görülmesi zor olan yayalar ve bisikletlilerin daha güvenli şekilde tanınması sayesinde hem araç içindekiler hem de araç dışındakiler için güvenlik unsurları daha da geliştirilmiş oldu.”

Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA

“Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA’yı 2022 yılının ortasında pazara sunacağız. SOLTERRA adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Bu, Subaru’nun doğaya gösterdiği saygıyı vurgulamak için vermiş olduğu bir isim. Subaru’nun doğada insanların her yere gidebilme özgürlüğü sunan SUV özellikleri bu araçta da bulunuyor olacak. Tam elektrikli araç da Subaru da kendine özgü kimliklerini devam ettirecek.”