AVL Türkiye’ye yeni genel müdür atandı

2314

Otomotiv teknolojileri alanında faaliyet gösteren mühendislik firması Avusturyalı AVL’nin Türkiye’deki merkezinde üst düzey atama gerçekleşti.

AVL Türkiye’nin kurucusu olan ve 10 yıldır Genel Müdürlüğünü üstlenen Dr. Umut Genç, koltuğunu Dr. Serkan İmpram’a devretti

Dr. Umut Genç’ten koltuğu devralan Dr. Serkan İmpram, Türkiye’de iki önemli Ar-Ge merkezinde 180 kişilik bir mühendislik ekibiyle hizmet veren firmanın yönetiminden sorumlu olacak. Uzmanlık alanı hibrit-elektrikli araçlar, otomotiv elektroniği ve yazılımı olan Dr. İmpram, Nisan ayı itibariyle Genel Müdürlük koltuğuna oturduğu AVL Türkiye’nin yeni vizyonu doğrultusundaki çalışmaları sürdürecek ve Türkiye’de gerek hibrit-elektrikli gerek sürücüsüz araç teknolojilerinin geliştirilmesinde önemli sorumluluklar üstlenecek.

Serkan İmpram kimdir?

Dr. Serkan İmpram lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında tamamladı. Ardından Manchester Üniversitesi’nde Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktora dereceleri alan Serkan İmpram, 2001 yılında İtalya ve Portekiz’de Araştırma Görevlisi pozisyonlarında bulundu. Profesyonel kariyerine İtalya’da Magnetek (şimdiki adıyla Power One) firmasında başladı ve 3 yılın ardından Türkiye’ye dönüp Takosan firmasında Elektronik Ürün Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. 2009 yılında AVL Türkiye’ye katılan Dr. İmpram, Yazılım ve Elektronik ekibinin başına geçerek bu ekibin ve buna bağlı olarak AVL Türkiye’nin çok hızlı şekilde büyümesine önemli katkılar sağladı. Serkan İmpram 2015 yılında atandığı Mühendislik Direktörü görevinde Yazılım ve Elektronik departmanına ek olarak Kalibrasyon ve Tasarım departmanlarının da yöneticiliğini üstlendi ve çok sayıda uluslararası projede yer aldı.

Uzmanlığı hibrit-elektrikli araçlar, elektronik kontrol üniteleri, gerçek zamanlı gömülü yazılım geliştirme, dinamik sistem modelleme, dayanıklı nonlineer kontrol ve kestirim algoritmalar… Uluslararası konferans ve dergilerdeki 20’den fazla yayını yaklaşık olarak 100 atıf aldı. Dr. Serkan İmpram evli ve 2 çocuk babası…