Azerbaycan’da Formula 1 için ‘Köpek Katliamı’ iddiası!

2190

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu olan Formula 1’in Azerbaycan ayağı bu hafta sonu Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek. Ancak Formula 1 2019 sezonunun 4. yarışı olan Azerbaycan GP’si öncesi, F1 yarışı nedeniyle Bakü sokaklarında yapılan ‘Köpek Katliamı’ iddiaları, yarışın önüne geçmiş durumda.

Bakü’de gündüz saatlerinde köpekler insanların gözü önünde kurşuna diziliyor

Sosyal medyadan duruma dikkat çekmek isteyen aktivistler, hayvan hakları savunucularının yapılan katlima tepki göstermesini istiyor.
GAİA Dergi ‘nin konuya ilişkin haberi şöyle: Azerbaycan’dan kötü haberler geliyor. Bakü’de düzenlenecek Formula 1 yarışları öncesi şehrin sokaklarında köpeklerin katledildiği bilgileri gelirken, Azeri hayvan hakları aktivistleri tüm dünyaya yardım çağrısı yapıyor.

Azeri hayvan hakları aktivistlerinden aldığımız bilgilere göre, Bakü’de gündüz saatlerinde köpekler insanların gözü önünde kurşuna diziliyor veya canlı canlı çöp arabalarına doldurularak bilinmez bir yere götürülüyor. Sosyal medyada Bakü’de kurşunlanarak öldürülmüş, boğazına ip bağlanıp çöp kamyonuna sürüklenen köpeklerin onlarca görüntüsü mevcut. HABERİN TÜMÜNÜ OKUMAK İÇİN

Azerbaycan’ın bu konudaki sabıkası kabarık!

Azerbaycan’da daha önce Eurovision için de hayvan katliamı yapılmış ve sokak köpekleri diri diri yakılmıştı. Nitekim Olimpiyatların yapıldığı yılda da binlerce köpek ya katledilmiş, ya da diri diri yakılmıştı.

Sokak köpeklerini öldürenlere ödül veriliyor

Star gazetesi de daha önce “Azerbaycan’da sahipsiz sokak köpeklerini öldürenlere ödül veriliyor” başlığı ile yaptığı haberde Azerbaycan’da her uluslararası organizasyon öncesi ülkede yapılan hayvan katliamına dikkat çekmişti. Star Gazetesi’nin konuya ilişkin haberine buradan ulaşabilirsiniz: