Baylas Otomotiv A.Ş.’nin Citroën operasyonları sona eriyor

1656

Citroën markasının Türkiye’deki faaliyetleri 4 Mart 2019’dan itibaren Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek…

Citroën markasının distribütörlüğünü yürütmekte olan Baylas Otomotiv A.Ş.’nin Citroën operasyonları 4 Mart 2019 tarihi itibariyle sona erecek. Aynı tarihten itibaren Citroën markasının satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek.

Baylas Otomotiv ve Groupe PSA Türkiye, bu geçiş sürecinde Citroën satış ve satış sonrası operasyonlarının herhangi bir kesinti ve aksama olmaksızın Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülmesi için iş birliği ile çalışmalarına devam edecek. Baylas Otomotiv konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 1995 yılından bu yana Citroën markasının Türkiye’de başarıyla temsil edilmesine katkısı olan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

Müşteriler kesintisiz hizmet almaya devam edecek

“Amacımız, Türkiye otomotiv pazarındaki ilk üç oyuncu arasındaki konumumuzu korumak ve daha yukarılara taşımaktır.” diyen Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, Citroën operasyonlarını mevcut Citroën bayileri ile devam ettirme niyetinde olduklarını belirterek; amaçlarının, satış ve satış sonrası operasyonlarda hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti konusunda birinci sıraya yerleşmek olduğunu söyledi. Mevcut Citroën operasyonlarının kesintisiz devam edeceğinin altını da çizen Cornuaille; müşterilerin de satış ve satış sonrası hizmetlerinde hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını sözlerine ekledi.