BC Vision Motorsport yeni sezona hızlı başladı

2051

BC Vision Motorsport, 2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Rally Phrygia ile sezona hızlı bir giriş yaptı.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından Eskişehir-Kütahya-Bilecik bölgesinde düzenlenen ve 45 ekibin katılımıyla gerçekleşen yarış Balkan Ralli Kupası ve Türkiye Ralli Şampiyonası’na puan verdi.

Rallinin favorilerinden gösterilen geçtiğimiz yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova- Vedat Bostancı ikilisi ilk günü lider tamamladılar. 2.gün yaşanan olumsuz hava koşullarında sorun yaşamalarına rağmen finişe Genel Klasman 2.si olarak vararak, sezona iyi bir başlangıç yaptılar. Takımın diğer ekibi Erkan Güral – Burak Koçoğlu ikilisi de NG Kütahya Seramik ana sponsorluğunda yarıştıkları araçlarıyla tüm zorlu koşullara rağmen Genel Klasman 6.’sı olarak takıma değerli puanlar kazandırdılar.

Burak Çukurova: Değerli puanlar kazandık

Yarış sonrasında BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova, “Pazar günü Eskişehir’de yaşanan ciddi hava muhalefetine rağmen 2 otomobilimizle birlikte finişe ulaştığımız ve podyumda olduğumuz için çok mutluyum. Değerli puanları hanemize yazdık. Sezonun 2. yarışı aynı zamanda ilk toprak rallisi Kıbrıs’ta yapılacak. Umarım orada da aynı başarıyı gösteririz. Tüm sponsorlarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederim” dedi.