Bentley, Continental GT Convertible modelini sunar

1693

Bentley tamamen yenilenen Continental GT Convertible modelini sunar: Tasarımı, mühendisliği ve el işçiliği İngiltere’de yapılan ve dünyanın en şık ve zarif Grand Tourer otomobillerini üreten Bentley’in bu alandaki tüm bilgi birikimini temsil eden GT Convertible, lüks markanın özünü bünyesinde taşıyor.

Dış kısmın zarif ve şekilli tarzı, en kaliteli deriler ve sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen ahşap kaplamalar kullanılan el yapımı enfes kabinle mükemmel bir uyum içinde.

Özel yapım açılır kapanır tavan, otomobil 50 km/s’e kadar bir hızla giderken sadece 19 saniye içinde açılıp kapanabiliyor. Böylece Continental GT Convertible, sadece bir düğmeye basılarak lüks bir Coupe’den üstü açık bir Grand Tourer’e dönüştürülebiliyor. Kullanılabilen yedi farklı kumaş kaporta rengi arasında ilk defa bir de otantik tüvit bulunuyor.

Yeni Continental GT Convertible ayrıca Bentley’in benzersiz teknoloji uygulamalarındaki önemli gelişmeleri sergiliyor. Gelişmiş, tamamen dijital, sürücü odaklı gösterge paneli ve sürücüye yönelik Bentley döner ekran, yenilikler dizisi içinde yer alıyor. Bentley döner ekran, üç farklı yüzü olan üniteye yerleştirilmiş 12,3 inçlik etkileyici bir dokunmatik ekrana sahip. Ünitenin tamamen ahşap kaplama olan yüzü döndürülerek dokunmatik ekrana ya da üç adet zarif analog kadranlı yüze ayarlanabiliyor. Böylece müşteriye istediği zaman dijital detoks yapma seçeneği sunuluyor.

Zarif, sofistike ve rafine özellikleriyle tamamen yenilenen Continental GT Convertible, üstü açık lüks Grand Tourer modellerinin zirvesini oluşturuyor.

Lansmanda, iki teknoloji paketi seçeneği sunuluyor: Her ikisi de müşterinin deneyimini optimize etmek için geliştirilmiş, şehir içi yolculuklar için Şehir Spesifikasyonu ve uzun mesafe sürüşleri için Uzun Mesafe Spesifikasyonu.

Şehir Spesifikasyonu, elleri kullanmadan bagaj açma, yaya uyarısı, trafik işareti tanıma ve şehir içi freni sistemlerini sunuyor ve bir tepeden görünüm kamerası içeriyor. Uzun Mesafe Spesifikasyonu paketi ise adaptif hız sabitleyici, trafik sıkışıklığı asistanı, aktif şeritte kalma asistanı, ön cam göstergesi, kızılötesi kameralı gece görüşü ve ön algılamalı fren özelliklerini sunuyor. 

OLAĞANÜSTÜ GÜÇ: BENTLEY’İN ATAN KALBİ

Tamamen yenilenen Continental GT Convertible, Bentley’in 6.0 litrelik W12 TSI motoruyla sunuluyor. Crewe’de tasarlanan, geliştirilen ve el işçiliğiyle üretilen W12 TSI dünyanın en gelişmiş 12 silindirli motoru.

Yeni motor ve güç aktarma organları, saniyede 300 milyon yazılım hesaplaması yapan, en son teknoloji motor yönetimini kullanıyor. 635 HP güç ve 900 Nm maksimum tork üreten motor, yeni Convertible’i 100 km/s hıza 3,8 saniyede çıkarıyor ve 333 km/s maksimum hız sunuyor.

W12 TSI, yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonunu düşük basınçlı enjeksiyon ile bir araya getiriyor. Bu iki sistemin birleşimi motorun gelişkinliğini maksimuma çıkarıyor, partikül emisyonlarını azaltıyor ve güç ve tork üretimini optimize ediyor. [WLTP sürüş döngüsü: yakıt tüketimi l/100km – Kombine 14,0). Kombine CO₂ – 317g/km. NEDC sürüş döngüsü muadili: yakıt tüketimi, l/100km – Kombine 12,4. Kombine CO₂ – 284g/km.