Bentley Continental GT iki ödül birden kazandı

2256

Bentley Continental GT iki ödül birden kazandı: Tamamen yenilenen Bentley Continental GT, dünyanın en saygın tasarım yarışmalarından biri olan prestijli Alman Tasarım Ödülleri’nde iki kategoride altın madalya kazandı.

Lüks Grand Tourer, bağımsız uzmanlardan oluşan jüri tarafından en iyi “Premium Marka Dış Tasarım” ve en iyi “İç Tasarım” kategorilerinde birinciliğe layık görüldü.

Büyük Britanya’da tasarlanan, üretilen ve el işçiliği yapılan üçüncü nesil Continental GT, tüm dünyanın beğenisine sunuldu. Detaylara ve sanatsal öğelere en üst düzeyde gösterilen özen ile zarafeti ve performansı bir araya getiren otomobil, Bentley markasının özünü yansıtıyor.

Klasik zarafet özenle korunuyor

Ödül alan dış tasarım hakkında görüşlerini belirten Alman Tasarım Konseyi jürisi Jürgen Lewandowski şunları söyledi: “Jüri, yeni Continental GT’nin, atalarını böylesine popüler kılan klasik zarafeti koruyan ama daha heykelsi ve keskin bir görünüme sahip olan kaslı dış tasarımından çok etkilendi.”

Zamanın ruhunu birleştirmeyi başardılar

Continental GT’nin iç tasarımı hakkında jürinin kararını açıklayan Prof. Andrea Lipp-Allrutz şunları ekledi: “Continental GT’yle, sadece teknoloji açısından değil estetik olarak da geleneksel ve modern zamanın ruhunu birleştirmeyi başardılar. Geleneksel işçilik, ileri teknoloji ve estetik bir araya gelerek, bu olağanüstü markadan olağanüstü bir tasarım ortaya çıkarıyor.”