Bentley’de 100. Yıl şerefine; Mulsanne W.O. Edition

3048

Bentley 2019’daki yüzüncü yıl dönümüne yaklaşırken, Mulliner tasarımcıları olağanüstü İngiliz otomotiv tarihinin son 99 yıllını yansıtan yeni Mulsanne W.O. Edition’ı yarattılar. Bunun sonucunda da ortaya gerçekten eşsiz bir koleksiyon parçası çıkardılar.

Mulsanne W.O. Edition için, müşteri tercihine bağlı olarak Mulsanne serisindeki üç modelden herhangi biri seçilebiliyor. Ana özellikler arasında, Heritage Hide’dan klasik otomobillerin nostaljik havasını yansıtan, renk ayrımlı bir iç mekan tasarımı, şık Beluga siyah jantlar ve W.O.’nun kendi 8 Litre otomobiline ait krank milinden bir parçanın yerleştirildiği kolçakla beraber büyüleyici bir kokteyl dolabı veya şişe soğutucusu yer alıyor.

Şirketin kurucusuna bir saygı duruşu niteliğinde olan Mulsanne W.O. Edition by Mulliner serisindeki tüm otomobiller Bentley tarihinden orijinal bir parça taşıyor. 100 sınırlı sürüm Mulsanne’in her birinde, W.O. Bentley’in yıllar önceki şahsi 8 Litre otomobilinden (1930’da Bentley Motors için tasarladığı son model) alınmış orijinal krank milinin bir parçası sergileniyor.