Bentley’den sınırlı sayıya sahip “100. Yıl Kitabı”

2619

100. yılını kutlayan Bentley, özel kitaplar çıkaran yayınevi Opus’la işbirliği yaparak, markanın hayranlarının çok hoşuna gidecek sınırlı baskıya sahip bir kitap hazırladı.

Bentley’in 1920’lerdeki olağanüstü Le Mans zaferleri, geçmişin ikonik modelleri ve onları yaratan sıradışı insanları kapsamlı bir şekilde ele alan Opus kitabı sadece tarihsel bir kayıt olmanın çok ötesine geçerek Bentley’in geleceği için bir kutlama da yapıyor.

Marka ikinci yüzyılına girerken lüks otomobilin geleceğini tanımlayacak olan Bentley tasarımcıları, mühendisleri ve yöneticileri için yayıncılara eşi görülmemiş bir erişim imkanı verildi.

Üç özel versiyon olarak hazırlandı

30 kilogram gibi ciddi bir ağırlığa sahip Bentley Yüzüncü Yıl Kitabı, daha önce hiç görülmemiş resimlerin hakkını vermek amacıyla, yarım metre kareye varan sayfalar içerecek ve boydan boya iki metre boyutunda özel katlı sayfaları da olacak.

Bentley Yüzüncü Yıl Kitabı, üç özel versiyon halinde sunulacak: “Mulliner” ve “Yüzüncü Yıl” sınırlı baskıları en büyük baskı formatında sunulurken, “Crewe” baskısı daha rahat erişilebilir bir boyuta sahip olacak. Üç baskının tümü 2019’un başında teslim edilecek.