Berk Çağdaş: Türkiye’de sadece araç satalım ve başarılı olalım amacında değiliz!

6722
Berk Çağdaş

20 yıldır binek araç pazarının lider markası olan Renault’nun 2020 hedefinde toplam pazarda da lider olmak var.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, müşterinin ihtiyaçlarını ön planda tutan, bayisini takdir eden ve bayisini yaşatmak için büyük çaba harcayan ve çalışanlarını mutlu eden; bu üç sac ayağında uluslararası standartlarda başarısını kanıtlamış bir şirket yaratmak amacında. Çağdaş; “Türkiye’de sadece araç satalım ve başarılı olalım amacında değiliz. Dünya standartlarında bir başarı örneği olması için çaba gösteriyoruz” diyor…

Yeni Clio’nun Türkiye’de OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilmesi ve dünyaya ülkemizden ihraç edilmesi bizim için ayrıca gurur vesilesi

Yeni Clio’nun Hatay’daki lansmanında görüşlerini açıklayan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, Yeni Clio’nun Türkiye’de OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilmesinin ve dünyaya ülkemizden ihraç edilmesinin ayrıca gurur vesilesi olduğunun altını çizdi. Çağdaş; “B segmenti toplam pazardan aldığı yüzde 25 pay ile Türkiye’nin 2. büyük segmenti, B HB alt segmenti ise yüzde 13,5 pay ile 3. büyük alt segment olma özelliği taşıyor. Clio, B HB segmentinden elde ettiği yüzde 46 pay ve en yakın rakibinden yaklaşık 4 kat fazla satış rakamı ile bu segmentin lideri konumunda yer alıyor. Türkiye’nin en çok satılan 2. modeli olan Clio’nun 5. nesli olan Yeni Clio’yu müşterilerimizle buluşturuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni Clio, yenilenen kaslı tasarımı, yüksek teknolojileri, kalitesi ve bir üst segmente ait özellikleri ile segmentinin referans modeli olmayı sürdürecektir. ‘Clio’ların en iyisi’ Yeni Clio ile segment liderliğimizi pekiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Biz bu günden yarına bir başarı elde edip, sonrasında bitsin gitsin istemiyoruz”

2020 yılının pazar tahmini için 550 bin ile 600 bin arasında gerçekleşmesini beklediğini söyleyen Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş “Tanıtımını yaptığımız Clio’nun 5. versiyonuyla 2020 ve sonrasında çok daha büyük bir başarıya imza atma amacındayız. Bu noktada benim şahsi hedefim ise, hak ettiğimiz bu başarıyı sürdürülebilir kılmak. 20 yıldır binek araç pazarında lider markayız. Bunu önümüzdeki dönemde toplam pazarda lider olarak taçlandırmak hedefindeyiz. Bunu yaparken de müşterinin ihtiyaçlarını ön planda tutan, bayisini takdir eden ve bayisini yaşatmak için büyük çaba harcayan ve çalışanlarını mutlu eden; bu üç sac ayağında uluslararası standartlarda başarısını kanıtlamış bir şirket yaratmak amacımız var. Yani Türkiye’de sadece araç satalım ve başarılı olalım amacında değiliz. Dünya standartlarında bir başarı örneği olması için çaba gösteriyoruz.
İşte Clio bu segmentteki amiral gemimiz olarak bu başarıyı gerçekleştirebilmek için sürdürülebilir kılmakta. Çünkü biz bu günden yarına bir başarı elde edip, sonrasında bitsin gitsin istemiyoruz. Biz her zaman yaptığımız gibi bu başarının adını koymak istiyoruz. Bunun için lansman logomuzun adı da ‘Onun Adı Clio’… Bütün sosyal medyadaki dijital ortam çıkışlarımızda bu hashtag’i kullanıyoruz: Onun Adı Clio… Yeni Clio her açıdan yenilikler içeriyor, yapılanlar devrim niteliğinde yenilikler. Üst segment bir araçta bulunması beklenen herşey bu B segment HB araçta mevcut. Bu aynı zamanda otonom sürüş hazırlığı da olan bir araç. Bu bakımdan Yeni Clio bizim için çok çok önemli…” dedi. 

Yeni Renault Clio ile İlgili Tüm Detaylar Burada