Berk Çağdaş:Türkiye Dacia’nın en büyük 5. pazarı!

2680

İzmir, Çeşme Alaçatı’da yapılan Yeni Dacia Duster lansmanında Yeni Duster ve Dacia Türkiye satışları ile ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Dacia’nın amiral gemisi Duster’ın, markaya Türkiye’de son beş yılın 4×4 otomobil lideri ünvanını kazandırdığına vurgu yaptı.

Dacia Türkiye’nin elde ettiği satış performansı ile Romanya, Fas ve Cezayir gibi yüksek pazar payına sahip ülkeleri geride bıraktığını söyleyen Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “2017 yılı, Dacia için çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz bir yıl oldu. Duster EDC ile otomatik vites pazarına iddialı bir giriş yaparak, diğer modellerin de olumlu katkısıyla yüzde 5,1 pazar payı elde ettik ve marka sıralamasında iki sıra birden yükselerek 6. sırada yer aldık. Bu performans, pazar payı ve marka sıralaması anlamında iki rekoru ifade ediyor”dedi.

Türkiye Dacia’nın en büyük 5. pazarı

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş sözlerini şöyle sürdürdü:Dacia’nın amiral gemisi Duster, markaya Türkiye’de son beş yılın 4×4 otomobil lideri ünvanını kazandırdı. Türkiye, elde ettiği satış performansı ile Romanya, Fas ve Cezayir gibi yüksek pazar payına sahip ülkeleri geride bırakarak Dacia’nın en büyük 5. pazarı olarak konumlanıyor. Dacia markası olarak çekici ve kaliteli otomobilleri en uygun fiyat ile müşterilerimizle buluşturuyoruz. Tamamen yenilenen ve daha modern bir görünüme sahip olan Yeni Duster’ı, yine Türkiye’nin en uygun fiyatlı SUV’u olarak pazara sunuyoruz. Yeni Duster ile 2018 yılında hedef kitlemizi genişletmeyi, pazardaki güçlü konumumuzu koruyarak pazar payımızı artırmayı ve segment liderliğini hedefliyoruz.

Duster efsanesi devam ediyor

Renault Grubu dünya satışlarında rekor kırdı