Berkay’dan Türkiye pistlerine hızlı giriş

Berkay, 25-26 Kasım tarihlerinde 2017 Türkiye Pist Şampiyonası'nda sezonun 5. ve son yarışında yine Seat Leon TCR ile başarı arayacak.

2563
18 yaşındaki Milli karting sporcusu Berkay Besler, Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki ilk startını İzmir’de aldı ve süper grupta birinciliğini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

2017 Türkiye Pist Şampiyonası 4. ayak yarışları 28-29 Ekim tarihlerinde İzmir Ülkü Park pistinde gerçekleştirildi.

Bu sezon Renault Clio Cup İtalya serisinde yarışarak otomobile geçiş yapan 18 yaşındaki Milli karting sporcusu Berkay Besler, Toksport WRT adına DYO Boyaları desteğinde Seat Leon TCR ile Türkiye Pist Şampiyonası’ndaki ilk startını hafta sonu İzmir’de aldı. Pazar günü koşulan Super grup ikinci yarışını birincilikle tamamlayan Berkay’ı, yine Toksport WRT adına Seat Leon TCR ile Çağlayan Çelik ikinci olarak takip ederken, BMW 320 ile Ali Türkkan üçüncülüğü elde etti.

“Başarımız tesadüf değil!”

Yarış öncesi antrenmanlarda çok iyi zamanlar çıkardığını ve yeni otomobili Seat Leon TCR’a kısa sürede iyi uyum sağladığını belirten Besler, sıralama turlarında istediği sonucu alamasa da, Cumartesi günü koşulan ilk yarışta liderlik için iyi bir mücadele verdiklerini söyledi. “Hafta sonunun ilk yarışını üçüncü sırada tamamladık ancak kurallar dahilinde, yarış sonunda takımımızın otomobilleri diskalifiye edildi. Pazar günü koşulan ikinci yarışı kazanarak ve takım olarak ilk ikiyi sırayı elde ederek, ilk yarıştaki başarımızın tesadüf olmadığını kanıtlamış olduk.” açıklamasını yapan Berkay, 25-26 Kasım tarihlerinde 2017 Türkiye Pist Şampiyonası’nda sezonun 5. ve son yarışında yine Seat Leon TCR ile başarı arayacak.