Birkan Demir Çalışkan, İz İletişim’e geçti

3956

Bundan yaklaşık 2 yıl önce, 1 Mart 2016 Zarakol İletişim Hizmetleri’nde çalışmaya başlayan Birkan Demir Çalışkan, Ocak sonu itibariyle bu görevinden ayrıldığını duyurdu.

Birkan Demir Çalışkan, bu ayrılığı ve yeni görevini “2 sene boyunca Bayraktar Holding bünyesindeki; Citroën, DS Automobiles, Subaru, INFINITI, Yokohama, Bayraktar Otomotiv, İzmit Outlet Center, Ege Fren, Ege Endüstri, ResistAll markaları ile bunların yanı sıra ODD Gladyatör ve İstanbul Autoshow 2017 gibi iş ortaklarımız ile keyifli iletişim çalışmaları yürüttük. Bu süreçte temas halinde olduğumuz herkese teşekkür ediyorum.

Basın ve halkla ilişkiler konusundaki deneyimimi 1 Şubat 2018 itibarıyla İz İletişim bünyesinde Mercedes-Benz Türk ile birlikte geliştirmeye devam edeceğimi duyurmak isterim” satırları ile paylaştı.

Birkan Demir Çalışkan hakkında…

1980 İstanbul doğumlu olan Çalışkan, Terakki Vakfı Şişli Terakki Lisesi Sosyal Bilimler ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu. Medya kariyerinde muhabirlik, editörlük, yazı işleri müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği ve yayın direktörlüğü gibi pozisyonlarda çalıştı. Medyada görev almadığı dönemlerde basın ve halkla ilişkiler ajanslarında danışmanlık yaptı. Image Halkla İlişkiler, Mese İletişim Danışmanlığı ve son olarak Zarakol İletişim Hizmetleri’nde medya ve müşteri iletişimlerini yürüttü. Sayısız dergi, TV kanalı ve dijital platformda otomobil ve motosiklet özelindeki konularda danışmanlık ve de yayıncılık yaptı. Halen S&S Motors Dergisi, K-Note Dergisi gibi yayınlarda otomobil, teknoloji ve lifestyle yazılarını sürdürüyor, oggusto sitesinin otomobil editörlüğü, Quattroruote Special Dergisi’nin motosiklet editörlüğünü yapıyor, ArabaKafa “Kafasına Göre Otomobil Medyası” platformu ve kendi adını taşıyan youtube kanalıyla anılarını aktarıyor.