BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri’nde kazananlar belli oldu

736
BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri'nde kazananlar

Dünyanın en büyük amatör golf turnuvası BMW Golf Cup’ın 2021 Türkiye Elemeleri, BMW’nin Türkiye distribütörü Borusan Otomotiv’in ev sahipliğinde Silivri Marmara Golf Sahası’nda gerçekleştirildi.

İstanbul Golf Kulübü’nün Sportif Direktörlüğü’nde düzenlenen turnuvada Erkekler A kategorisini Bülent Ciritçi, Erkekler B kategorisini Salih Kartal, Kadınlar kategorisini ise Elif Kırçuval Sancar ilk sırada tamamlayarak ülkemizi Aralık 2021’de Dubai’de düzenlenecek BMW Golf Cup 2021 Finali‘nde temsil etmeye hak kazandı.

Dünya genelinde 50 farklı ülkede, bine yakın yerel turnuvada yaklaşık 100 bin amatör golfçünün katıldığı BMW Golf Cup 2021’in Türkiye Elemeleri’nin ödül töreninde konuşan Borusan Otomotiv BMW MINI BMW Motorrad Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker, “Golf sporunun ülkemizdeki gelişimi için, Borusan Otomotiv ve BMW Türkiye olarak, bu dikkat çekici turnuvayı 16’ncı defa düzenliyor olmanın mutluluğu içindeyiz. BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri golf severlere mücadele ve heyecan dolu dört gün yaşattı. 2021 Aralık ayında Dubai’de düzenlenecek olan finallerde ülkemizi temsil edecek sporcularımızı tebrik ediyor, kendilerine şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Golf sporunun uzun yıllardır destekçisi olan BMW ve Borusan Otomotiv, geleceğin golf yıldızlarını bu yıl da Minikler kategorisinde ağırladı. BMW Golf Cup Türkiye Elemeleri’nde 7-12 yaş aralığında yetenekli golfçülerden Minikler A Kategorisinde Keyta Kişitava, Minikler B Kategorisinde Kuzey Durmuş ve Minikler C Kategorisinde İnci Deliorman turnuvayı birinci tamamlayan isimler oldu.

BMW GOLF CUP HAKKINDA

50 farklı ülkeden 100 bin katılımcıyı ve bine yakın yerel turnuvayı içeren BMW Golf Cup, dünyanın en büyük amatör golf turnuvası serisidir. Bu organizasyon, golf sporu topluluğu yaratmayı başaran bir turnuva olmanın ötesinde dünyanın en iyi golf oyuncularını da bir araya getirmeye devam etmektedir. BMW, Golf Cup macerasına BMW Invitation Tournament olarak başlamış ve bu turnuvayı 1992 yılında BMW Golf Cup’a entegre etmiştir.

BMW Invitation Tournament ilk başta sadece Almanya’dan gerçekleşen katılımla sınırlı kalmışken bugün BMW Golf Cup dünyanın en büyük amatör golf turnuvası olmayı başarmıştır. Turnuva; Erkekler A, Erkekler B ve Kadınlar olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleşmektedir. Yerel olarak yapılan turnuvaların kategori birincileri uluslararası finallere katılma şansı elde etmektedirler. Bugüne kadar Portekiz, Tayland, Arjantin, Avustralya, Singapur, Güney Afrika, Dubai ve Meksika’nın ev sahipliği yaptığı BMW Golf Cup 2021 Dünya Finali, Aralık 2021’de Dubai’de gerçekleştirilecek.