BMW X4 M ile sürüş dinamikleri en üst düzeye çıktı

2430

Kendine özgü motor sporları genlerine sahip ve sürüş dinamiklerini en üst düzeyde sunan BMW, 510 beygirlik BMW X4 M ile performanslı otomobiller dünyasında bir kez daha sınırları zorluyor.

4. 3,0 litrelik motoru maksimum 600 Nm tork ve 510 hp güç üretiyor

Çarpıcı performans özellikleri ile öne çıkan BMW’nin yıldızı, M TwinPower Turbo teknolojisine sahip yeni geliştirilen yüksek devirli 3,0 litrelik motoru maksimum 600 Nm tork ve 510 hp güç üretiyor.

3. M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi

Yeni yüksek performanslı motor, Drivelogic ile sekiz vitesli bir M Steptronic şanzıman ile bir araya geldi ve gücünü M yoluna yönlendirmek için yeni M xDrive dört tekerlekten çekiş sistemini kullanıyor.

2. Dört tekerlek arasında güç bölümü

Arka akstaki M xDrive ve Active M Diferansiyel arasındaki merkezi olarak kontrol edilen etkileşim, dört tekerlekten çekiş sisteminin, optimum çekiş, çeviklik ve yön dengesi sağlamak için gerektiği şekilde motorun gücünü dört tekerlek arasında bölmesini sağlıyor.

1. 0 -100 km akselerasyonu 4,1 saniye

BMW X4 M, 0 -100 km akselerasyonu 4,1 saniyede gerçekleştiriyor. Kombine yakıt tüketimi ise spor bir otomobil için çok başarılı. BMW X4 M, 100 km’de 10,5 litre yakıt tüketiyor.