BMW, yeni üretim süreçleri için 3.500 yeni FANUC robotu satın aldı

2906
FANUC robotu

Japonya merkezli lider CNC, Robot ve Makine üreticisi FANUC, Münih merkezli otomotiv grubu BMW AG ile tedarik anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla FANUC robotları, mevcut ve gelecekteki BMW modellerinin üretiminde kullanılacak.

Alman BMW yeni üretim süreçleri ve fabrikalarında kullanmak üzere 3.500 yeni FANUC robotu satın alarak yeni bir iş birliğine imza attı. 1916’dan bu yana dünya otomotiv sektörüne yön veren üreticilerden BMW’ye endüstriyel robot tedarik edecek olan FANUC’un bu anlaşması, sektörde bir kilometre taşı olarak nitelendirilirken, bu güçlü anlaşmanın pazardaki rekabeti artıracağı öngörülüyor.

3.500 yeni robot harekete geçiyor

Müşterilerin bireysel gereksinimlerine göre uyarlanmış yeni geliştirilmiş modeller de dahil olmak üzere çok çeşitli FANUC robot modelleri BMW Grup tarafından tedarik edildi. Robotlar, üretim süreçlerinin her aşamasında kullanılacağı gibi öncelikli olarak kapı ve kaporta gibi otomotiv bileşenlerinin üretiminde yer alacak.

600 Bin’den fazla FANUC robotu dünya çapında aktif

FANUC, dünyanın en saygın robot üreticisi olarak her yıl AR-GE’ye büyük oranda yatırım yapıyor ve tüm dünyadaki müşterilerini desteklemek üzere hizmet ağını sürekli güçlendiriyor.

Yalnızca otomotiv endüstrisinde değil, farklı sektörlerde de 600.000’den fazla robotunun dünya çapında aktif olarak kullanılmasını sağlayan FANUC, dünyadaki otomasyon süreçlerine robotların katılımını sağlayan üretici güç konumunda.

FANUC, gelecek yıllarda akıllı robotların yardımıyla araç üretim süreçlerini optimize etmek,daha modern ve verimli hale getirmek üzere yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.