Bodrum gayrimenkulde İstanbul’u solladı…

966

Türkiye genelinde gayrimenkul fiyatlarında ciddi artış yaşanırken Bodrum, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirleri solladı.

  • Sezonda villa kiralamanın bedeli aylık 10 bin TL’den başlıyor 350 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yani lüks bir villada 3 ay tatil yapmak için 1 milyon TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Pandemiden sonra Bodrum’a ilginin arttığını belirten Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci “Bu ilgi hız kesmeden devam ediyor. İlgiye paralel olarak da gayrimenkul fiyatları Türkiye geneline göre daha da arttı. O nedenle yazlık evlerin de fiyatları yükseldi. Kiralık villaların fiyatları aylık en az 10 bin TL’den başlıyor. Oda sayısı, konumu, manzarası, özel havuzunun olup olmadığı gibi olanaklara göre bu ücret aylık 350 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Yani 3 aylık tatil için 1 milyon TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor” dedi.

Dünya markası oldu

Bodrum sadece Türkiye’den değil dünyadan da yoğun ilgi görüyor. Dünyanın her yerinden yatırımcıların gayrimenkul almak için Bodrum’a geldiğini söyleyen Efe Bezci, Rusya-Ukrayna savaşının bu iki ülkeden gelen talebi de artırdığını belirtiyor.