BOM genç pilotlarıyla İtalya Misano’da

1781
Avrupa’nın en zorlu serilerinden birisi olarak kabul edilen GT4 European Series, 23-24 Haziran tarihlerinde İtalya Misano’da koşulacak 3. ayak yarışları ile devam ediyor.

24 takım, 46 otomobil, 97 sporcu ve 17 farklı markanın yer aldığı seride ülkemizi temsil eden Borusan Otomotiv Motorsport, genç milli sporcular Yağız Gedik ve Ali Türkkan ile mücadele edecek. Serinin Belçika Zolder ve İngiltere Brands Hatch pistlerinde koşulan ilk iki ayağında yükselen grafikleri ile dikkat çeken genç Gedik ve Türkkan, başarılarını Misano pistinde devam ettirmeyi hedefliyorlar.

GT4 European Series youtube kanalından canlı

Sıralama turlarında saliseler içinde 40’tan fazla otomobilin yer aldığı, son derece yüksek rekabet yaşanan serinin 3. ayağı yine 2 ayrı yarıştan oluşacak. Hafta sonu; 1. yarış, 23 Haziran Cumartesi saat 16:30’da, 2. Yarış ise 24 Haziran Pazar saat 12:10’da başlayacak ve GT4 European Series youtube kanalından canlı olarak izlenebilecek.
 
Borusan Otomotiv Motorsport, geçmiş yıllarda Misano pistinde 3 kez start almış ve dayanıklılık serisi 3H Endurance Champions Cup gece yarışında birincilik kazanmıştı…