Bora Cansever: Sektör vergilerden ciddi anlamda etkilenecektir

3998

2018 yılına yeni modellerin yanı sıra yeni yönetim yapılanması ile giren Yamaha Motor Türkiye’de, bir ilke imza atılarak bir Türk Genel Müdür göreve getirildi.

Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başladığı 2010 yılından bu yana yönetimi Japon Genel Müdürler ile yürüten marka, tüm operasyonu, 15 yıllık tecrübesi ile birçok departmanda başarılı görevler üstlenen Bora Cansever’e devretti.

Hem sektörün hem de markanın 2018 yılını değerlendiren Bora Cansever, yeni yapılanma ile 2018 yılında da büyümeye devam edeceklerini ifade ederken, motosiklet sektöründe 2017’ye yüzde 20’lik ithalat vergisinin damga vurduğunu söyledi.

Bora Cansever, “Çoğunluğu ithal olan ürünlerden oluşan sektör, bu vergilerden ciddi anlamda etkilenecektir. 2017 yılında ülkemizde yaklaşık 150 bin adet motosiklet satıldı. Ek gümrük vergisinin etkisi henüz tam olarak görülmedi ancak 2018 yılında motosiklet pazarının 2017’ye göre yüzde 10-20 aralığında daralacağını ön görüyoruz. Bu daralmaya rağmen, genç nüfus yoğunluğu, yeni kullanıcılar ve motosiklete olan ilginin sürekli artması pazarı hareketlendirecektir. Biz de yeni modellerimiz, gerçekleştireceğimiz kampanyalar ve sunacağımız yeni hizmetler ile daralan pazarda payımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yamaha Yaşam Felsefesi

Sektöre yeni modeller sunarak ve satış sonrası hizmetlerde fark yaratarak pazarı domine etmeye devam edeceklerini ifade eden Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “Satış sonrası hizmetlerdeki beklentisi artan tüketici, kaliteli ürünlere yöneliyor ve iyi servis hizmeti veren markaları tercih ediyor. Yamaha, ürün gamındaki yatırımlarının yanı sıra, bayi standartları ve müşterilerine sunduğu satış sonrası hizmetleri geliştirmeye devam ediyor. Türkiye genelinde 60 bayimizin tamamında 3S (satış, servis ve yedek parça) hizmeti veriyoruz. Yamaha Motor, Avrupa motosiklet pazarında olduğu gibi Türkiye’de de benzersiz bir marka olarak konumlandırılıyor. 2018 yılında sektörde zorlu şartlar devam edecek gibi görünse de benzersiz ‘Yamaha yaşam felsefesini’ sergilemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yamaha yenilenen ürün gamıyla Motobike İstanbul’da

Eski ve yeni efsane Navagio’da: Panagiotis ile Yamaha