Borsa İstanbul BIST 100’de işlem gören Ege Endüstri’ye patent ödülü

3334

 Borsa İstanbul BIST 100’de işlem gören Ege Endüstri,TAYSAD 2018 Başarı Ödülleri’nde patent kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.

Türkiye otomotiv yan sanayi sektörünün çatı örgütü Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği TAYSAD’ın 2018 Başarı Ödülleri töreni, 41. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda gerçekleştirildi.

Sektör temsilcileri ve TAYSAD yöneticilerinin katıldığı törende, TAYSAD 2018 Başarı Ödülleri kapsamında Patent kategorisinde üçüncülük ödülünü Ege Endüstri kazandı. Şirketin Arge Müdürü Onur Balcı ödülü T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın elinden aldı.

Daha önceki yıllarda aynı kategoride 1 birincilik ve 2 ikincilik ödülüne layık görülen Şirket, toplamda dört kez bu ödülü kazanarak başarısının sürdürülebilir olduğunu kanıtladı.

Borsa İstanbul BIST 100 firmaları içinde

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Şirket, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları, diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri geliştirerek üretiyor.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait; hisselerinin % 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.