Borusan Otomotiv’de dijital dönüşüm için üst düzey atama

2324

Borusan Otomotiv Grubu dijital dönüşüme öncülük etme vizyonu doğrultusunda organizasyon yapısını geliştirmeye devam ediyor.

Dijital dönüşümü odağına alan şirket, bu alana özel yeni oluşturduğu ve şirketin İcra Kurulu seviyesinde tanımladığı birim olan Dijital Dönüşüm’den Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği (CDO) görevine Aslı de Munnink’i getirdi. Aslı De Munnink yeni göreviyle Borusan Otomotiv Grubu çatısı altında İcra Kurulu’nda görev yapan ikinci kadın yönetici olma özelliğini de taşıyor.

Kurum DNA’sına dijitali entegre etmek

Dijitalleşmenin iş hayatını geri dönülmez bir şekilde değiştirdiğini ve müşteri beklentilerinin bu çerçevede tüm sistemleri dönüşmek zorunda bıraktığını belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Borusan Otomotiv’in bu alanda da öncülüğü üstlenmesinin taşıdığı sektörel sorumluluğun bir gereği olduğunu söyledi. Öncelikle organizasyon ve süreçleri bu dönüşüme hazırladıklarını belirten Tiftik, “2017 yılında Bilgi Teknolojileri ve CRM organizasyonumuzu, dijital dönüşüme cevap verebilecek bir yapıya dönüştürdük; yeni roller yarattık ve süreçlerimizde temel değişiklikler gerçekleştirdik. Dijital Dönüşüm’den Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği (CDO) rolü de bu yeniden yapılandırmanın en önemli parçalarından biriydi. Bu stratejik göreve atanan Sayın de Munnink şirketimizin dijital bakış açısını geliştirmek, bu doğrultuda kurum DNA’sına dijitali entegre etmekten sorumlu olacak” dedi.

Aslı de Munnink kimdir

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Yüksek Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Aslı de Munnink, İşletme bölümü yüksek lisans derecesini Heriot-Watt Üniversitesi’nden 2009 yılında aldı. Profesyonel kariyerine 1992 yılında Stuttgart Üniversitesi’nde Asistan olarak başlayan Aslı de Munnink, 1994-2000 yılları arasında Ekinciler Holding, IBS Araştırma ve Danışmanlık ve Bersay Stratejik Danışmanlık şirketlerinde çalıştı. Kariyerine 2000 yılında Hewlett Packard (HP) şirketinde Internet Business Manager olarak devam eden de Munnink, 2015 yılına kadar HP EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Bölgesi’nde birçok dijital dönüşüm ve CRM projesini başlatma ve yönetme görevlerini üstlendi. Aslı de Munnink, Borusan Otomotiv Grubu’na katılmadan önce son olarak 2016-2017 yılları arasında Cisco EMEA Content Managing Editor olarak görev yaptı.