Bottas: Varımı, yoğumu ortaya koyacağım!

1537

Avusturya GP’sinde üçüncü olan Finlandiyalı pilot Valtteri Bottas yarıştaki performansını değerlendirdi. Kendine 10 üzerinden 7.5 puan veren Monster Energy pilotu Bottas, 14 Temmuz’daki yarış için iddialı konuştu.

2017’de Gümüş Oklar’a katılan Finlandiyalı pilot Valtteri Bottas 2019 sezonuna hızlı başladı, dört açılış yarışının ikisini zaferle bitirdi. Geçen pazar Avusturya Grand Prix’sinde damalı bayrağı üçüncü sırada gören Bottas, şimdi İngiliz Grand Prix’sine odaklanıyor.

BRITISH GRAND PRIX İÇİN HAZIRLANIYOR

Geçen hafta sonu yapılan Avusturya Grand Prix’sindeki son podyumundan sonra konuşan Valtteri Bottas “Performansıma 10 üzerinden 7.5 verdim. 14 Temmuz’da İngiltere’de yapacağımız yarışın elemelerinde hatalarımı en aza indirgeyip Q3’te varımı yoğumu ortaya koyacağım. Bir etken de yarıştaki tempomdu. En büyük ilerlemeyi bu konuda göstermem gerekiyor” dedi.

“LEWIS’DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM”

“Her yarışa ikimiz de kazanmak için geliyoruz diyen Valtteri Bottas şunları söyledi: “Lewis ve benim takımla çok açık bir ilişkimiz var. Bilgi ve planlarımızı paylaşıyoruz. Karşılıklı açık bir iletişim söz konusu. Bir pilot olarak Lewis’den çok şey öğrendim. İkimiz de her yarışa kazanma şansımız olduğunu bilerek geliyoruz. Zirvedeki takımlardan birinde yer almak istiyorsanız, alttaki takımlara göre kaybedecek daha çok şeyiniz olduğunu bilmelisiniz. En iyi takımlardan birinin bir parçası olduğum için şanslıyım, çünkü tüm sürücüler benim yerime oturmayı çok ister. Her zaman daha iyi bir arabada olmak istersiniz, bu çok doğal.”