Burak Çukurova, Ege Rallisi için pusuda bekliyor!

2652

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 2017 sezonu Şampiyonu Burak Çukurova, copilotu Vedat Bostancı ile NG Kütahya Seramik Ege Rallisi için, pusuya yattı!

Otomobil sporlarının en eski ve deneyimli kulübü olan Ege Otomobil Sporları Kulübü’nün organizasyonu ile yapılan Ege Rallisi’nın Özel Seyirci Etabı’nın Çeşme’ye alınmasıyla birlikte yoğun ilgi görmesi bekleniyor. 13 Temmuz Cuma günü start alacak NG Kütahya Seramik Ege Rallisi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı. 9 özel etaptan oluşan ve 114 km’si özel etap olmak üzere toplam 461 km’lik Ege Rallisi’nde pilotlar ikinci gün Seferihisar, Gödence, Efemçukuru etaplarında mücadele verecek.

Burak Çukurova’nın hedefi birincilik

Skoda’nın desteğiyle iki Fabia R5 ile mücadele edecek olan BC Vision Motorsport, 2017 Türkiye Ralli Şampiyonu Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi ve takımın diğer ekibi Erkan Güral–Burak Koçoğlu ile start alacak. Geçtiğimiz yılın Şampiyon Burak Çukurova’nın hedefi yarışı birinci bitirmek. Ege Rallisi, 15 Temmuz’da Fuar İzmir’deki podyum seremonisiyle tamamlanacak.