Carlos Sainz, Monte Carlo Rallisi’nde öncü Megane RS’i kullanacak

2431
23 yaşındaki İspanyol pilot Carlos Sainz, babasının 3 kez kazandığı Monte Carlo Rallisi'nde start alacak olmanın verdiği heyecanı gururla yaşıyor.

Renault Sport Formula1 takımının genç pilotu Carlos Sainz ilk ralli deneyimini Monte Carlo Rallisi’nin öncü aracını kullanarak yaşayacak. Genç Sainz, babası Carlos Sainz’in 3 kez kazandığı Monte Carlo Rallisi’nde Yeni Renault Megane RS kullanacak.

Abdullah Kurtay (otoaktuel.net)

Genç Carlos, babası ‘Matador’ Carlos Sainz’in yolunda

23 yaşındaki İspanyol pilot babasının aksine Formula1’i tercih etti. WRC’nin en prestijli ve zorlu ayağı olan Monte Carlo Rallisi’nde ilk ralli deneyimini yaşayacak olan Carlos Sainz, Monte Carlo Rallisi’ni ilk kez tecrübe etmeyi dört gözle beklediğini belirterek, babasının 3 kez kazandığı rallide start alacak olmanın verdiği heyecanı şu sözlerle anlattı: “Çok zor koşullar. Karla kaplı dağ etaplarının bazıları için çelikten sinirlere sahip olmak gerekiyor. Ayni etapta, yağmur, kar, buz ve güneşi yaşabiliyorsun. Bir anda değişen ortama ayak uydurman gerecek. Çok heyecan verici. Babamdan bu konuda çok şey duydum. Renault Megane RS direksiyonunda böyle bir efsane yarışa katılmak gerçekten benim için çok heyecanlı olacak. ”

Genç Carlos’un babası ‘Matador’ Carlos Sainz Monte Carlo Rallisi’nin 1991, 1995 ve 1998 yılı yapılan ayaklarını kazanmıştı.

Renault Yeni Mégane RS hakkında

İlk kez Eylül 2017’de Frankfurt Motor Show’da görücüye çıkan Yeni Renault Megane RS, C-segmentinin öncülerinden. Üçüncü nesil Megane RS, Renault Sport uzmanlığı ve tutkusu ile yeniden yaratıldı.

1.8-litre turbo motor, 280hp güç 

Güçlü tasarımı ve üstün performansı ile öne çıkan Yeni Renault Megane RS, olağanüstü sürüş keyfi sunan bir yol canavarı.

Yeni Megane RS, Renault Sport Cars ve Renault Sport Racing mühendislerinin ortaklaşa yürüttüğü geliştirme çalışmaları sayesinde yeni nesil 1.8-litre turbo motoruyla kullanıcısına 280hp güç ve 390Nm’lik tork sunuyor.

Renault F1’de Carlos Sainz ile yükselişte

Renault Formula1 Takımı’na yeni ortak