Cem Bölükbaşı Super Formula’da bu hafta sonu piste çıkıyor

3267

Cem Bölükbaşı, TGM Grand Prix ile Super Formula serisinde yarışmaya hazır!..

7 – 9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek sezonun ilk yarış hafta sonu, bu gün düzenlenecek antrenman seansıyla başlıyor. Cumartesi ve pazar günleri ise 2 ayrı yarış gerçekleştirilecek. Pilotlar, her iki gün de sıralama seansına çıkacak ve büyük yarışta çizgiyi en önde geçen olmak için mücadele edecekler. Cem Bölükbaşı’nın aracında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden etkilenenleri anmak için #PrayForTürkiye logosu da bulunuyor.

Cumartesi ve pazar günleri iki farklı yarış gerçekleştirilecek

Cem Bölükbaşı’nın TGM Grand Prix aracıyla Japonya’da yer alan Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde mücadele edeceği sezonun açılış yarışı 8 Nisan Cumartesi günü koşulacak. Buna ek olarak hemen ertesi gün de sezonun ikinci yarışı gerçekleştirilecek.

Super Formula’da yer alan milli sporcuyu Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

Pilotlar cuma günü antrenman seansına çıkacak

Bu gün TSİ 07.40 – 09.10’da yapılan antrenman seansı sonrasında etkinlik, 8 Nisan Cumartesi günü TSİ ile 03.20 başlayacak ve 3 turdan oluşan sıralama seansı ve yine TSİ ile 08.15’teki yarış ile gerçekleştirilecek.

Sezonun ikinci raundu ise 9 Nisan Pazar günü, yine Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenecek. Pilotlar TSİ ile 03.00’da başlayacak sıralama turlarının ardından saat 08.30’da tekrar piste çıkarak damalı bayrağı ilk gören olmak için yarışacaklar.

Şampiyona SFgo uygulaması üzerinden takip edilebilecek

Fuji Uluslararası Yarış Pisti veya Suzuka Pisti gibi Japonya’nın ikonik pistlerinin de yer alacağı Super Formula serisini izleyiciler SFgo uygulaması üzerinden takip edebilecek. 7 Nisan günü başlayacak turnuva 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

En kapsamlı otomobil haberleri www.otoaktuel.com.tr’de….