Citroen, Sebastien Ogier’i podyuma taşıyabilecek mi?

2535
Citroen pilotu Ogier

WRC’nın 7. ayağı Portekiz Rallisi’de zorlu 2. günü 4. bitiren Citroen pilotu Sebastien Ogier’in hedefi podyum.

Portekiz Rallisi’nin 2. günü koşulan kırıcı etaplar; bir anlamda pilotları podyuma taşıyacak performanslarını göstermek zorunda oldukları etaplardı. Portekiz Rallisi’nin 1. günü olan Cuma gününü 2. sırada tamamlayan Toyota pilotu J.Latvala’nın Cumartesi sorun yaşamasıyla önü açılan Sebastien Ogier, şampiyona liderliğindeki avantajını kaybetmemek için; bugün (pazar) geçilecek son 5 etapta limitlerini zorlayarak, podyuma çıkmayı hedefliyor.

Sebastien Ogier

“Hala Citroen C3 WRC’ye alışma aşamasındayım”

Cumartesi akşam servis alanında 2. gün ile ilgili görüşlerini açıklayan Citroen pilotu Sebastien Ogier, hala Citroen C3 WRC’ye alışma aşamasında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Bu akşam dördüncü sıradaki yerimden memnunum. Sabah, öğleden sonradan daha iyi geçti. Lastikleri ve sistemi değiştirdik ve belki de bu ikinci gün için en iyi karar değildi. Hala C3 WRC’yi öğreniyorum. Yine de bulunduğun yer, olumlu bir sonuçtu, çünkü aşırı gevşek etapların yarattığı koşullar yüzünden en kötüsünden korkuyordum. ”

Citroen pilotu Sebastien Ogier şampiyonanın lideri

Dünya Ralli Şampiyonası’nda Citroen pilotu Sebastien Ogier, 122 puanla şampiyona lideri. 2. sırada Toyota pilotu 112 puanla Ott Tanak var. Portekiz’de podyuma çıkması garanti gibi gözüken Hyundai pilotu T. Neuville’nin puanı ise 110…
Portekiz Rallisi şu anki klasmana göre biterse Citroen pilotu Ogier’in puanı 134 olacak. Ott Tanak puanını 137’ye çıkaracak. Thieery Neuville ise 125 puanın sahibi olacak. Ayrıca pilotların Power Stage etabından alacağı puanlar da eklenecek. Bakalım bugün Sebastien Ogier nasıl bir performans gösterecek, önündeki Hyundai pilotu Neuville’yi geçebilecek mi?

TÜM RALLİ HABERLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

2019 Portekiz Rallisi (2. gün Klasmanı)

  1. Tänak / Järveoja (Toyota Yaris WRC) 2:47:23.1
  2. Meeke / Marshall (Toyota Yaris WRC) +4.3
  3. Neuville / Gilsoul (Hyundai i20 WRC) +9.2
  4. Ogier / Ingrassia (Citroën C3 WRC) +21.0
  5. Lappi / Ferm (Citroën C3 WRC) +1:37.5
  6. Suninen / Salminen (Ford Fiesta WRC) +2:02.7
  7. Evans / Martin (Ford Fiesta WRC) + 6:10.4
  8. Rovanperä / Haltunen (Skoda Fabia R5) + 8:33.8