Citroen 19 alt çizgi 19 elektrikli Concept modelini tanıtıyor

2086

Alışılmışın dışında tasarımıyla dikkat çeken 19_19 Concept havacılık dünyasından esinlenilen görünümüyle askıya alınmış şeffaf bir kapsül görünümü sunuyor.

Alışılmışın dışında tasarımıyla dikkat çeken Citroen 19_19 Concept aerodinamik tasarımıyla bünyesinde barındırdığı teknolojiye vurgu yaparken havacılık dünyasından esinlenilen görünümüyle askıya alınmış şeffaf bir kapsül görünümü sunuyor.

 

Mobilite çözümlerine ışık tutuyor

Yeni konsept otomobil tasarımından bünyesinde barındırdığı çözümlere kadar benzersiz konfor seviyesiyle geleceğin mobilite çözümlerine ışık tutuyor. Kullanılan malzemeler kadar her bir koltukta bağımsız oturma düzeni dahil benzersiz tasarım sadece etkileyici bir görünüm sunmakla kalmıyor aynı zamanda ileri seviyede bir konfor vaat ediyor.

Progressive Hydraulic Cushions® gibi yürüyen aksam teknolojileri, otonom sürüş teknolojileri ve insanlarla etkileşime geçen proaktif kişisel asistan gibi çözümler tamamen yeni bir sürüş deneyimini beraberinde getiriyor.

Fütüristik, yenilikçi ancak bir o kadar da gerçekçi bir çalışma olan 19_19 Concept, Citroën’in enerji geçiş sürecindeki stratejisiyle doğru orantılı olarak tamamen elektrikli bir güç ve aktarma organıyla yollara çıkıyor.

 

0’dan 100 km/s hıza sadece 5 saniyede ulaşıyor

Citroen 19_19 Concept bünyesinde barındırdığı gelişmiş teknoloji ile son derece hızlı ve dinamik sürüş özellikleri sunuyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 5 saniyede ulaşan 19_19 Concept 200 km/s maksimum hıza imkân tanıyor.

Performans konusunda içten yanmalı motorları aratmayan 19_19 Concept’i harekete geçirme görevini biri ön aksta ve diğeri arka aksta olmak üzere iki adet elektrikli motor üstleniyor.

İki motorlu yapı dört tekerlekten çekiş sistemini beraberinde getirirken sistem toplamda 340 kW ve 800 Nm kullanıma sunuyor. 800 km’lik menzil ise aracın özgürce her yere gitme ve şehirden uzaklaşma hedefini teyit ediyor.

20 dakikada 600 km’lik elektrikli menzil için yeterli şarj sağlanabiliyor

Menzil konusunda da içten yanmalı motorlara sahip otomobillere meydan okuyan araç, sunmuş olduğu şarj çözümleriyle de konfor vaadini yerine getiriyor. Hızlı şarj sayesinde sadece 20 dakikada 600 km’lik elektrikli menzil için yeterli şarj sağlanabiliyor.

Kablosuz şarj pratikliği 

19_19 Concept yol altyapısının izin verdiği yerlerde sürüş bataryaların şarj olmasını sağlayan endüksiyon şarj sistemi ile donatıldı ve böylece kablosuz şarj pratikliği sunuluyor. Concept araç, ister dağ, isterse de deniz kenarı olsun tüm ülkeyi bir uçtan diğerine gezecek konforu ve teknik altyapıyı sunuyor.

Concept araç, aynı zamanda elektrikli araçların genel sorunu olan menzil kısıtlamasını da aşıyor ve tamamen yeni imkânlar sunuyor.

Aracın dünya tanıtımı 16 Mayıs 2019 tarihinde Paris’te gerçekleşecek olan VivaTech’te yapılacak.