Citroen C3 Aircross, Autobest 2018 ödülünü kazandı

Toplamda 1.423 puan toplayarak finalde adını zirveye yazan Citroën C3 Aircross, en yakın rakibine 121 puan fark attı.

1728
Avrupa’nın 31 ülkesinden 31 otomotiv gazetecisinin oylarıyla, farklı segmentlerden 5 finalisti geride bırakarak ödülün sahibi oldu...

”2018 yılının en iyi otomobili” seçilen Citroën C3 Aircross’un AUTOBEST 2018 ödülünü, Avusturya’da düzenlenen törende Citroën CEO’su Linda Jackson teslim aldı. 

Citroen Advanced Comfort felsefesi doğrultusunda geliştirilen ve SUV pazarına iddialı bir giriş yapan Citroen C3 Aircross, 2018 Autobest ödüllerinde 31 ülkeden 31 otomotiv gazetecisinin oylarıyla en yüksek puanı toplayarak birinciliğe ulaştı. 2017 yılında yollara çıkan otomobiller arasından 6 finalist arasına girerek mücadele eden Citroen C3 Aircross, Autobest 2018 ödülü sayesinde satın alınacak en avantajlı yeni otomobil olarak kabul edilerek “Autobest 2018” ödülünü kazandı.

Avusturya’nın Salzburg kentinde düzenlenen ödül töreninde Citroen CEO’su Linda Jackson ödülü, AUTOBEST Kurucusu ve Başkanı Dan Vardie’den teslim aldı.

Avrupa’nın 31 ülkesinden 31 otomotiv gazetecisinin oy verdiği otomobiller, ödenen paranın karşılığında sunulan kalite, tasarım, konfor ve teknolojinin yanı sıra servis ve yedek parçaların bulunurluğu gibi 13 farklı kritere göre değerlendiriliyor. Toplamda 1.423 puan alarak en yakın rakibine 121 puan fark atan Citroen C3 Aircross, Autobest Endeksi’nde de yüzde 22.8 oranını yakalarak zirveye yerleşti.

Bu alanda ikinci defa büyük ödülü kazandı

Bir otomobilin AUTOBEST kazananı olması için, tüketiciler için “satın alınabilecek en avantajlı yeni otomobil” olma şartlarını karşılaması gerekiyor. Fiyat, satış sonrası, yedek parça bulunurluğu ve çok yönlülük kazanmak için en önemli kriterler olarak öne çıkarken, tasarım ve yeni teknolojiler de oylamada önemli kriterler.

 

Autobest 2018’i kazanma başarısına ulaşarak bu alanda ikinci defa büyük ödülü kazanan Citroen, 2002 yılında C3 ile ilk defa Autobest seçilmişti.