Citroën, Opel ve DS markaları için Birleşme Toplantısı yapıldı

1990

Groupe PSA Türkiye; Peugeot, Citroën, Opel ve DS markalarının tek çatı altında faaliyet göstermesi nedeniyle tüm çalışanları için bir “Birleşme Toplantısı” düzenledi.

Groupe PSA Türkiye, Opel markasını İzmir’den İstanbul’a taşıdı

1 Nisan tarihi itibariyle Opel markasını İzmir’den İstanbul’a taşıyan Groupe PSA Türkiye, bünyesinde yer alan dört ikonik markanın Türkiye’deki satış, pazarlama ve satış sonrası faaliyetlerini İstanbul ofisinde tek çatı altında yürütüyor. 8 Nisan Pazartesi günü Marriott Hotel’de ilki gerçekleştirilen Birleşme Toplantısı 150’ye yakın Groupe PSA Türkiye çalışanını bir araya getirdi.

Başkan Olivier Cornuaille; 2019 Türkiye pazarı için hedef belirledi

Otomotiv sektöründe yaşanan daralmaya rağmen Groupe PSA’nın her geçen gün büyüdüğüne ve güçlendiğine dikkat çeken Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille; Grubun Avrupa’nın ikinci en büyük otomotiv üreticisi olduğunu, 2018’de dünya çapında gerçekleştirdiği 3.4 milyon satış rakamı ile %6.8 büyüme kaydederek beşinci istikrarlı yılını tamamladığını söyledi.

Groupe PSA’nın 211 bin çalışana sahip dev bir kuruluş olduğunu belirten Cornuaille, Grup gelirinin 2018’de %18.9 artarak 74 milyar Euro’ya ulaştığını kaydetti. Groupe PSA Türkiye olarak 2019 yılında %11’in üzerinde pazar payı hedeflediklerini belirten Cornuaille, hedeflerinin otomotiv sektöründeki üçüncülük konumunu korumak ve Türkiye pazarında birinci sınıf müşteri deneyimi sunmak olduğunu söyledi.

Cornuaille sözlerini Groupe PSA’nın DNA’sını oluşturan ve geleceğe güvenle bakabilmesini sağlayan; “birlikte kazanmak”, “çeviklik” ve “verimlilik” temel inançları üzerine kurulu kurumsal filmi ile sonlandırdı.
İki saat süren toplantıda Peugeot, Citroën, Opel, DS marka yöneticilerinin yanı sıra İnsan Kaynakları, Satış Sonrası, Kalite ve Müşteri Hizmetleri, Kurumsal Planlama ve Finans departmanlarının yöneticileri de 2019 yılı için hedeflerini ve planlarını anlattılar.

Groupe PSA Hakkında
Groupe PSA benzersiz otomotiv deneyimleri tasarlıyor ve her türlü müşteri beklentisini karşılayan mobilite çözümleri geliştirip sunuyor.

Grubun; Peugeot, Citroën, DS, Opel ve Vauxhall olmak üzere beş otomobil markası bulunuyor. Free2Move markası altında çok çeşitli mobilite ve akıllı hizmetler sunuyor. “Push to Pass” stratejik planı, grubun “en üst düzeyde verimlilik seviyesine sahip global bir otomobil üreticisi ve müşteri ilişkilerini ömür boyu sürdüren lider bir mobilite sağlayıcısı olma” vizyonunun gerçekleştirilmesine yönelik ilk adımını temsil ediyor.

Otonom sürüş ve bağlanabilirlik özelliklerine sahip otomobiller konusunda öncü olan Groupe PSA, aynı zamanda Banque PSA Finance ile finansman alanında ve Faurecia aracılığıyla otomotiv ekipmanları alanında da faaliyet gösteriyor.