Citroen WRC Adac Rallye Deutschland’a bileniyor

1866
WRC Adac Rallye Deutschland

WRC Adac Rallye Deutschland– Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT şampiyonanın dokuzuncu ayağı olan WRC Adac Rallye Deutschland’a hazır.

16-19 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın dokuzuncu ayağı Rally Deutschland’da Citroën’i iki ekip temsil edecek.

Adac Rally Deutschland’ın parkurları asfalt

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağı olan Rally Finland’ın ardından sıra Almanya’da düzenlenecek Adac Rally Deutschland’da. Almanya’nın benzersiz doğal güzellikleriyle çevrili asfalt etaplarında düzenlenecek rallide takımlar ve pilotlar zorlu koşullarda en iyi puanı almak için çalışacaklar.

Rally Finland’da üç ekip ile start alan Citroën Total Abu Dhabi WRT, Rally Deutschland’da iki ekip ile start alacak. Craig Breen – Scott Martin ve Mads Ostberg – Torstein Eriksen ekipleri Citroën Total Abu Dhabi WRT için Almanya sınavında zirve için yarışacak.

WRC Adac Rally Deutschland hakkında kısa bilgiler

18 özel etaptan oluşan WRC Adac Rally Deutschland’da pilotlar, toplamı 325.76 km olan etaplarda puan mücadelsi verecek.
Yarışta ekipleri ve otomobilleri zorlu etaplar kadar değişken karakterli zemin de zorlayacak. WRC Dünya Ralli Şampiyonasının 10. ayağı ise Türkiye Rallisi. Dünya’nın en ünlü Ralli Pilotları 13-16 Eylül’de Türkiye Rallisi için Marmaris’te olacaklar.

Almanya Rallisi’nde Citroen ve DS’in başarıları

2001 yılında Philippe Bugalski Xsara WRC ile
2002 yılından 2006 yılına kadar Sébastien Loeb Xsara WRC ile
2007 yılından 2010 yılına kadar Sébastien Loeb C4 WRC ile
2011 yılında Sébastien Ogier DS3 WRC ile
2012 yılında Sébastien Loeb DS3 WRC ile
2013 yılında Dani Sordo DS3 WRC ile Citroën’e birinciliği getiren isimler oldu.