Citroen, Yeni C5 Aircross SUV ile rekora koştu

1067

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında tanıtımı yapılan Yeni Citroen C5 Aircross SUV, bir yıldan daha kısa bir sürede 100.000 adedin üzerinde satışa ulaştı ve sergilemiş olduğu satış performansıyla markanın tüm dünyada en çok satan üçüncü binek otomobili oldu.

Yeni Citroen C5 Aircross SUV bu performansı ile aynı zamanda markanın büyümesinde de önemli bir rol oynadı. 2019 yılının 11 aylık verilerine göre Citroen, Avrupa’nın en yüksek satış hacmine sahip 12 markası içerisinde en çok büyüme kaydeden marka oldu.

Markanın en çok satış adedine ulaşan binek otomobili

Yeni Citroen C5 Aircross SUV geçtiğimiz yılın Ocak ayında satışa sunuldu. Heyecan uyandıran tasarımı kadar gelişmiş donanımlarıyla da büyük ses getiren Yeni Citroen C5 Aircross SUV bir yıldan daha kısa bir sürede 100.000 satış adedine ulaşarak benzersiz bir performans sergiledi. Söz konusu satış performansıyla Yeni Citroen C5 Aircross SUV küçük sınıftaki C3 ve C3 Aircross SUV modellerinin ardından tüm dünyada markanın en çok satış adedine ulaşan binek otomobili oldu.

Yılbaşından bu yana gerçekleşen satış rakamlarına göre tüm dünyada satılan her dört Citroen’den birini Citroën SUV’lar oluşturuyor. Yeni Citroen C5 Aircross SUV üretildiği Fransa’da ilk 11 ayda C segmentinin en çok satış adedine ulaşan ikinci SUV modeli oldu.

Yeni Citroen C5 Aircross SUV sergilemiş olduğu performansla aynı zamanda markanın büyümesinde de önemli bir rol üstlendi. Citroen, Avrupa’nın 30 ülkesinde faaliyet gösteren en yüksek satış hacmine sahip ilk 12 marka içerisinde en çok büyüme kaydeden marka oldu.

Hibrit versiyon Avrupa’da siparişe açıldı

Citroen markasının ticari performansı 2020 yılında da artmaya devam edecek. Marka 2020 yılında Hindistan’da ticari faaliyetlerine başlayacak ve C5 Aircross SUV bu pazarda satışa sunulan ilk Citroen modeli olacak. Ayrıca Yeni Citroen C5 Aircross SUV Hybrid de satışa sunulacak. Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan şarj edilebilir hibrit versiyon Avrupa’da siparişe açılmış durumda.