Citroen’den 100. yıldönümüne özel fotoğraf sergisi

1343
Citroen 100. yıldönümü için bir araya getirdiği dünyanın önde gelen yedi fotoğrafçısı ile 100 fotoğraflık bir sergi hazırladı…

“THE WORLD INSPIRED BY CITROËN” isimli sergi, 9 Temmuz – 18 Ağustos tarihleri arasında Paris Mint’te (La Monnaie de Paris) kapılarını açacak. Yedi sanatçı Citroën’i ana karakter olarak kullanarak; Amsterdam, Paris, Tunus, Milan, New York, Buenos Aires ve Tokyo olmak üzere dünyanın en önemli yedi şehri ile ilgili bir hikâye anlatıyor. Serginin ön izlemesine herkese açık olan Citroën Origins online müzesinden ulaşılabiliyor.

100. yıldönümü kutlamaları ile Citroën; markanın geçmişten gelen başarılarıyla bugün gelmiş olduğu noktayı ve geleceğini gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Marka her zamanki özgün karakteriyle son derece özel bir projeye imza atıyor ve dünyanın önde gelen yedi fotoğrafçısını bir araya getirerek ”THE WORLD INSPIRED BY CITROËN” adı altında 100. yıldönümüne özel 100 fotoğraflık bir sergi hayata geçiriyor. (THE WORLD INSPIRED BY CITROEN, NEWYORK, Formento Formento)

Citroën CEO’su Linda Jackson yapmış olduğu değerlendirmede; “Bu yaz Paris Mint’te gerçekleştireceğimiz sergi bir anlamda markanın modelleriyle yenilikçi bir seyahate çıkma imkânı da sunuyor. Bu sergi dünyanın dört bir yanından çok özel yedi fotoğrafçıyı bir araya getiriyor. Her biri, Citroën markasına dünyanın önemli kentlerinde kendi sanatsal bakış açısıyla hayat verdi. Ortaya çıkan 100 fotoğraf bir anlamda Citroën markasının dünyanın farklı noktalarındaki duruşunu yansıtıyor” dedi.

THE WORLD INSPIRED BY CITROEN BUENOS AIRES, Marcos Lopez…