Delphi Technologies, elektrikli araçlara odaklanacak!

2060

Delphi Technologies, New York Borsası’nda gerçekleştirilen 4.5 milyar dolarlık işlem ile Delphi Automotive’den ayrılırken, Delphi Automotive de mobilitenin geleceğini tesis eden küresel teknoloji şirketi Aptiv oldu.

Dönüşüm sonrası Delphi Technologies, bir yandan 5 bin mühendisiyle hem binek otomobil hem de ticari araç pazarına yönelik elektrikli araçlar ve içten yanmalı motorlar için çözümler geliştirecek, diğer yandan da kapsamlı global satış sonrası ağıyla araçların onarımı için gelecekte oluşacak talepleri de karşılayacak. Aptiv ise otomotiv sektöründe mobiliteye odaklanacak.

Üç kıtada 20 imalat tesisi ve 12 teknik merkez

Delphi Technologies CEO’su Liam Butterworth, “Kapsamlı teknoloji portföyümüz, sınıfının en iyisi maliyet yapımız, üç kıtada 20 imalat tesisimiz ve 12 teknik merkezimizle dengeli bir coğrafi üretim dağılımımızla otomobillerin elektrikle geleceğe hazırlanma sürecine tam anlamıyla hazırız” dedi.

2025’te araçların yüzde 95’inin hala bir “motoru” olacak

Elektrikli araç oranında artışın devam etmesine rağmen 2025 yılında yoldaki araçların yaklaşık yüzde 95’inin hala bir motora sahip olacağını belirten Butterworth, “Bu, tamamen elektrikli otomobil pazarına giden yolda araç performansında önemli adımlar atma fırsatına sahip olduğumuz anlamına geliyor. Yarı ve tam hibrit olmak üzere elektrikli araçların yer aldığı bu alanı geliştirmeye devam edeceğiz. Delphi Technologies, içten yanmalı motorların CO2 ve zararlı gaz salınımlarını sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 60 oranında azaltılması da dahil olmak üzere oldukça katı otomotiv regülasyonlarını karşılamak için gereken birikim ve portföye sahip” diye konuştu. Delphi Technologies, dengeli gelir karması, sınıfının en iyisi maliyet yapısı ve deneyimli liderlik gibi özelliklerle öne çıkıyor. Butterworth, 2014 yılından bu yana motor ve aktarma bölümüne liderlik ediyor ve şu anda 20 binin üzerinde çalışanı bulunan yeni şirketin kumandasını ele alıyor. Yeni şirket endüstri lideri beceri ve uzmanlıklarını, pazar ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çevreye duyarlı çözümler geliştirmek için kullanacak.