DHL Express, UNICEF ile çocuklara umut taşıyor

3732
DHL Express, UNICEF ile çocuklara umut taşıyor

UNICEF tarafından Türkiye’de çocukların kaliteli eğitime erişimini desteklemek amacıyla düzenlenen Umut Balosu bu yıl DHL Express sponsorluğunda gerçekleştirildi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından DHL Express sponsorluğunda düzenlenen UNICEF Umut Balosu 2018, cemiyet hayatının ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla Raffles Otel’de gerçekleştirildi.

Claus Lassen: “Misyonumuz insanları birbirine bağlamak ve yaşamlarını iyileştirmek”

DHL Express Türkiye CEO’su Claus Lassen, gecenin açılışında yaptığı konuşmada, her çocuğun eğitime erişme hakkı bulunduğuna ve tüm toplumun bu konuda sorumluluk üstlenmesi gerektiğine işaret ederek, “DHL olarak misyonumuz insanları birbirine bağlamak ve bunu yaparken yaşamlarını iyileştirmek. Gerçek anlamda küresel bir şirket olarak dünyanın 220’den fazla ülkesinde ve bölgesinde faaliyette bulunuyoruz. Bu da bizi toplumsal ihtiyaçların karşılanmasına destek olmada eşsiz bir konuma yerleştiriyor. GoTeach programımız kapsamında UNICEF’le Angola’dan Peru’ya, Özbekistan’dan Hindistan’a pek çok ülkede iş birliği içindeyiz. UNICEF tüm dünyada çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, gelişimleri, eğitimleri ve korunmaları için çok büyük işlere imza atıyor. Türkiye’de de çocuklara eğitim fırsatları sunulması konusunda büyük çaba harcıyor. Yüz binlerce çocuğun yaşamına dokunarak tüm ülke için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunuyor. Biz de DHL Express olarak UNICEF’in Türkiye’de tüm çocuklar için kaliteli eğitim sağlama çalışmaları için kaynak yaratılmasını hedefleyen böyle bir etkinliğe destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk konuşmasında tüm gelişmelere rağmen dünyanın birçok yerinde çocukların zorlu şartlarda yaşadığına dair bilgiler paylaşarak UNICEF’e verilen her desteğin çocukların yaşamı için çok değerli olduğuna dikkat çekti. Prof. Dr. Kutluk konuşmasında UNICEF Umut Balosu Sponsoru DHL’e, Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitime erişmesi için verdiği büyük destek için teşekkürlerini sundu.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili İnci Haseki ise UNICEF’in tüm faaliyetlerini gönüllü bağışlarla gerçekleştirdiğini vurgulayarak UNICEF’in bu yıl 51 ülkede insani krizlerin ortasında kalmış 48 milyon çocuğa acil yardım ulaştıracağını belirtti.

Açık artırma ile hem Türkiye hem dünya çocuklarına destek

Tüm geliri UNICEF’in Türkiye’de çocukların kaliteli eğitime erişimini sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalara aktarılan Umut Balosu’nda UNICEF’in Hayat Veren Hediyeleri’nin ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün’ün bağışladığı kendi çektiği fotoğraf, Zeynep Tosun ve Custom Rebels ortak çalışması deri ceket, Tomur Atagök bağışı tablo gibi özel objelerin yer aldığı bir açık artırma da düzenlendi. Açık artırmanın gelirinin bir kısmı Türkiye’deki çocukların eğitimi için aktarılırken, DHL Express Türkiye’nin bağışladığı 14.000 doz çocuk felci aşısı ile birlikte bağışlanan hayat veren hediyelerle tüm dünyada 65.000’i aşkın çocuğun sağlık ve eğitimlerine destek sağlandı.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçileri Ayşe Kulin ve Müjdat Gezen’in yanı sıra iş ve cemiyet hayatının önde isimleri de katıldı. Umut Balosu, kendisi de UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Ferhat Göçer’in konseriyle sona erdi.