Araç sahipleri dikkat: Yarın (31 Ocak) son gün

1498

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ocak ayında yapılacak ilk taksit ödemesi 31 Ocak’ta sona erecek. Sürücüler anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapabilecek.

İki taksit olarak her yılın ocak ve temmuz aylarında ödenen motorlu taşıtlar vergisinin 2018 yılına ait ilk ödemesi için son gün yarın.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, mükellefler 2018 yılı MTV ilk taksit ödemesini internetten kredi veya banka kartıyla gerçekleştirebiliyor. Mükellefler gib.gov.tr’de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapabiliyorlar.

Diğer ödeme yolları

Başkanlığın internet sayfası üzerinden ödeme yapmayanlar ise vergilerinin ilk taksitlerini; MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer vergi dairelerinden veya anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapabilirler.