Dizelin yerini hibrit otomobiller alıyor!

2048

Hibrit Çağı Başladı:Yapılan çalışmalar ve ölçümlerde hibrit araçların dizele göre yüzde 15, benzinliye göre yüzde 36 oranında daha az tükettiği kanıtlandı.

Benzinli mi, dizel mi tartışmaları son 2-3 yıldan bu yana yerini; hibrit mı, elektrikli mi! tartışmalarına bıraktı. Tartışmalar bu yönde süre dursun; önümüzdeki 30-40 yılın Hibrit Çağı olarak tarihe geçeceği gerçeği artık tartışma götürmez bir gerçek olarak önümüzde duruyor. Çünkü yapılan çalışmalar ve ölçümlerde hibrit araçların dizele göre yüzde 15, benzinliye göre ise yüzde 36 oranında daha az tükettiği kanıtlandı. Bu durum bile tercihlerin hızla hibrit araçlara yönelmesi için yeterli bir neden!..

“Hibrit Otomobiller Çok Avantajlı”

Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid’in Türkiye lansmanında Hibrit araçlarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt,“Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz”dedi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, tüm dünyada 13 milyonun üzerinde, Türkiye’de 12 bin 88 adet Toyota hibrit araç satışının gerçekleştiğini sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

“Otomotiv sektöründe dünyanın değişimine tanıklık ettiğimiz bir süreç yaşıyoruz. Hibrit araçlar, dizel ve benzinli araçlara göre yakıt tüketimi daha düşük olduğu için bu da toplam maliyeti doğrudan etkiliyor. Yaptığımız çalışmalar ve ölçümlerde hibrit araçların dizele göre yüzde 15, benzinliye göre yüzde 36 oranında daha az tüketim olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte hibrit araçlarımız üst düzey konfor ve sürüş zevki de sunuyor. İki yeni modelimiz ile birlikte artık hemen hemen her segmentte hibrit versiyonlarımızla yer alacağız. Özellikle lüks segmentte hibrit versiyonlarımızla da bulunuyor olmamız markamızın bu teknoloji ile ilgili stratejisini güçlü bir şekilde ortaya koymaktadır ”

YENİ CAMRY HYBRİD İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bozkurt “Hibrit Çağı Başladı”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, hibrit çağının başladığını da sözlerine ekleyerek “Dizelin yerini hibritlerin aldığını görüyoruz. 50 yıla yakın bir zamandır devrim niteliğindeki bu teknolojiye yatırımı ara vermeden sürdüren satışa sunacağımız Yeni Camry Hybrid ve Yeni RAV4 Hybrid ile bu öncü ve lider rolümüzü sürdüreceğiz ” şeklinde konuştu.

YENİ RAV4 HYBRID İLE İLGİLİ TÜM BİLGİLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni RAV4 Hybrid ile Türkiye pazarında yeni bir sayfa açmaya hazırlandıklarını belirten Bozkurt “25 yıldır pazarda güçlü duruşunu her zaman sergileyen ve SUV segmentinin yaratıcısı olan RAV4’ün hibrit versiyonuyla iddiamızı ortaya koyacağız. Yeni tasarım diliyle kullanıcısını adeta eğlence ve maceraya davet eden RAV4 Hybrid, 2019 yılında markamızın itici güçlerinden biri olacaktır” diye konuştu.

Bozkurt, Yeni Camry’i ise 2.5 lt hibrit versiyonu ile sunduklarını da kaydederek “Camry modelimizin lüks segmentte marka imajımıza oldukça önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bütün özellikleriyle prestiji ilk andan itibaren hissettiren Yeni Camry, ideal bir makam otomobili olarak da öne çıkıyor” dedi.

“Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor.”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, hibrit bilinirliğini yerleştirmek için çok büyük ve önemli adımlar attıklarını belirterek “Hibrit artık gelecek stratejimizin temelini oluşturuyor. Toyota’nın 2020 vizyonu içinde her binek modelin bir hibrit versiyonu olması hedefini Türkiye olarak bir yıl öncesinden gerçekleştirdik. Artık her segmentteki binek otomobil modellerimizin birer hibrit versiyonu bulunuyor. Bunun yanında hibriti tercih edenlerin sayısı da günden güne artış gösteriyor. Şimdi de lüks segmentte Camry, SUV segmentinde de RAV4 ile hibrit ürün gamımızı genişletirken, hibrit versiyon seçeneği ile müşterilerimizin taleplerine cevap vereceğiz“ dedi.

TOYOTA İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ