DOD 237 bin adet ikinci el araç satışı gerçekleştirdi

1195
DOD ikici el

DOD, ikinci el pazarındaki 20 yıllık görünümü paylaştı. 1999 yılından bu yana DOD tarafından 237 bin adetlik ikinci el araç satışı gerçekleştirildi.

DOD, ikinci el pazarındaki 20 yıllık görünümü de paylaştı.

İşte DOD tarafından en çok satışı gerçekleştirilen ilk 5 marka

1999 yılından bu yana DOD tarafından 237 bin adetlik ikinci el araç satışı gerçekleştirirken; en çok satılan markalar sıralamasında ilk 5; Volkswagen, Renault, Audi, SEAT ve Ford oldu. En çok satan modeller ise Passat, Polo Jetta, Golf ve Leon şeklinde gerçekleşti.

Tercih dizel araçlardan yana

Satışlar incelendiğinde 2015 yılı itibarı ile müşteri talebinin sedan karoserden hatchback karosere; 2016’dan itibaren ise manuel şanzımandan otomatik şanzımana doğru değiştiği ancak genel toplamda hala sedan ve manuel araçların ön planda olduğu görüldü. Müşterilerin motor tercihi 1.6 ve altı motorlar olurken, yakıt tercihi ise ağırlıklı olarak dizelden yana oldu.

“En büyük beklenti araç hakkında doğru bilgi ve muhatap bulmak”

Tüketicilere 20 yıldır güven odaklı hizmet sunduklarını belirten DOD Satış Müdürü Erol Gündoğan, “Tüketicilere verdiğimiz güven ve sunduğumuz yüksek standartlı hizmetlerimiz sayesinde DOD bugün yaygın yetkili satıcı teşkilatı ile Türkiye’nin en büyük ikinci el araç alım satım markası oldu. İkinci el araç alımında müşteri tarafındaki en büyük beklenti araç hakkında doğru bilgiyi alabiliyor ve satış sonrasında muhatap bulabiliyor olmak. 101 Nokta Kontrolü, DOD Garanti gibi hizmetlerimiz ile müşterilerimize şeffaf ve güvenilir bir hizmet veriyoruz.” dedi.