Dördüncü nesil Hibrit OCTAVIA RS iV

2414
Hibrit OCTAVIA RS iV
Dördüncü nesil OCTAVIA’nın performans modeli olan RSiV, tarihinde ilk kez benzinli ve elektrikli motoru bir araya getirerek plug-in hybrid olarak sunulacak.

ŠKODA 245 HP güç ve 400 Nmtork üreten RS modeliyle sürdürülebilir geleceğin altını çiziyor.
Hibrit OCTAVIA RS iV, siyah ızgarası, dinamik tasarımı ve arkada yer alan AeroFlap’leri ve siyah difüzör ile RS ailesinin bir üyesi olduğu ilk bakışta gösteriyor.

Siyah alaşım jantlar ise, kırmızı fren kaliperler ile tamamlanıyor. Sedan versiyonda siyah RS spoyleri yer alırken, COMBI de ise gövde rengi tavan spoyleri bulunuyor. RS’in siyah ağırlıklı kabininde ise kontrast yaratan dikişler, spor koltukları ve çok fonksiyonlu deri spor direksiyon öne çıkıyor.

6 ileri DSG şanzıman

RS, dinamik performansını şarjlı hibrit güç ünitesinden elde ediyor. 1.4 TSI benzinli motor ve 85 kW elektrikli motoru toplamda 245 HP ve 400 Nmtork üretiyor. Ayrıca 30 g/km civarında CO2 emisyonu olacak. OCTAVIA RS iV, gücünü 6 ileri DSG şanzımanla ön tekerleklere aktarıyor.
Bununla birlikte OCTAVIA RS tamamen elektrikli sıfır emisyonlu modda 55 kilometre kadar yol kat edebiliyor. RS modelinde yer alan spor süspansiyonlar ise dinamik bir sürüş sağlıyor.
ŠKODA, OCTAVIA RS iV’nin yanı sıra ürün gamında şarjlı hibrit OCTAVIA iV ve yarı hibrit OCTAVIA e-TEC versiyonlarıyla farklı elektrik motorlu modeller de sunacak.