Drift sezonu İstanbul’da açıldı

1701
Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından TOSFED himayesinde ulusal statüde düzenlenen PWR Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası 2019 yılının ilk yarışı İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirildi.

PWR Balata, RedBull.com, Motul sponsorluğu ve Spor Toto, PowerFM katkıları ile desteklenen şampiyona ilk defa en iyi 32 eşleşmesine sahne oldu. Yarışa katılan lisanslı 8 takım ve 30 sporcunun güçlü otomobilleri ile bol dumanlı kapı kapıya mücadelelerinde, puanlamaları Avrupa Drift Komisyonundan Michal Rzoska ve Türkiye’nin en tecrübeli drift hakemi Hüseyin Kar verdi.

Nefes nefese geçen büyük mücadeleler seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı. 4000 seyirci katılımıyla gerçekleşen yarışta pilotların performansları izleyenlere adrenalin dolu görsel bir şölen yaşattı. 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen sıralamada günün birincisi 98 puan ile Kıbrıs’tan gelen tecrübeli yarışmacı İbrahim Yücebaş olurken, ikinci Levent Enon ve üçüncü ise Koray Atalık oldu.

28 Nisan Pazar günü antrenman turları sonrasında, pilotlarla tanışma ve padok ziyaretine ilgi büyük oldu ve ardından kapı kapıya ve bol dumanlı geçen mücadeleleri seyirciler de heyecanla takip etti… Final eşleşmesinde karşı karşıya gelen genç yarışmacılar Ege Bilaloğlu ile Levent Enon arasındaki mücadele sonrasında birincilik kupasını kaldıran isim Ege Bilaloğlu oldu. Levent Enon’un ikinciliği elde ettiği sezonun ilk yarışında üçüncülüğü kazanan isim ise İbrahim Yücebaş oldu. Şanslı izleyicilerin drift araçlarının sağ koltuklarında bu heyecana ortak olduğu etkinlik sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini Mert Bilaloğlu, King Racing’den Hande Tancar ve Drift Kulübü başkanı Burak Ünal’dan aldılar.

Yarış sonunda podyum şöyle oluştu:
1. Ege Bilaloğlu, 487 DRIFT TEAM Takımı
2. Levent Enon, Bireysel Yarışmacı
3. İbrahim Yücebaş, BPLAN RACING Takımı