DS Automobiles, Formula E’de başarının gururunu yaşıyor

4744

DS Automobiles, bu yılki Formula E Dünya Şampiyonası’nın Hindistan-Hyderabad’daki 4. yarışını Jean-Eric Vergne ile kazanarak, kendi rekorunu geliştirdi.

Tamamen elektrikli yarış otomobillerinin mücadele ettiği şampiyonaya başladığından beri 16. zaferini kaydeden Fransız üretici, iki çifte şampiyonluk ve alınan en yüksek puan sayesinde, şampiyona tarihindeki en yüksek başarı seviyesine ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Formula E’de kazanmak için hızlı olmak ve aynı zamanda frenleme sırasında enerjiyi mümkün olan en verimli şekilde geri kazanmak büyük önem taşıyor. Bunu başarmak için, DS Automobiles’in yarış bölümündeki mühendisler, yarışların bu önemli unsurunu optimize eden algoritmalar tasarlıyor. DS Performance’ın Formula E aracılığıyla yazılım hakkında öğrendiği her yeni gelişim, DS Automobiles’in E-TENSE şarj edilebilir hibrit ve elektrikli otomobilleri üzerinde çalışan Ar-Ge ekipleri için de yararlı bilgiler sağlıyor. Yeni DS 7 E-TENSE 4×4 360, doğrudan Formula E’den gelen enerji geri kazanım yazılımını kullanıyor. Önceki modellerde kullanılan sistemden daha verimli olan bu yazılım, fren pedalına uygulanan basıncı analiz edip yönetim optimizasyonu sağlayarak benzeri görülmemiş frenleme özellikleri sunuyor.

Mobilite, gerçek bir devrim geçiriyor ve yazılım zekası, bu temel değişimin merkezinde yer alıyor. Elektrikli dönüşüm stratejisinde öncü olan DS Automobiles, müşterilerinin günlük sürüş deneyimini iyileştirmek için Formula E pistlerinde yarışıyor. Mevcut ürünlerine, 2024’ten itibaren lanse edeceği yüzde 100 elektrikli yeni modellerini eklemeyi planlayan marka, bu çeşitliliği temel stratejisi olarak belirliyor.

DS Automobiles’in Formula E’ye girmesinden beri elde edilen önemli başarılar:
– 93 yarış
– 4 şampiyonluk
– 16 zafer
– 45 podyum
– 22 pol pozisyonu…