DS Automobiles Türkiye, ikinci DS STORE’u Ankara’da hizmete açtı

2648
DS Automobiles Türkiye

DS Automobiles Türkiye, ikinci DS STORE’u Mayıs ayı itibariyle Ankara’nın Çankaya semtinde hizmete açtı.

Bir otomobil satış noktasından ziyade lüks bir butiği andıran DS STORE Ankara, modern tasarımıyla dikkat çekiyor. DS’e özgü detayların hakim olduğu butikte; misafirlere modern, rahat ve lüks bir atmosfer sunuluyor.

Showroom ve servis dahil 1.615 m2’ye sahip olan butikte, DS Virtual Vision ile Concorde meydanının tamamı da DS STORE’a dahil oluyor. Dijital deneyimde çıtayı yükselten DS Virtual Vision, misafirlerin sanal gerçeklik gözlüğünü takarak tüm DS kombinasyonlarını incelemelerine olanak tanıyor. Misafirler kendi tasarladıkları otomobillerini üç boyutlu görme, hatta otomobilin içine oturabilme şansına sahip oluyor.

Markanın avant-garde ruhuna uygun olarak tasarlananan DS Store’un ilkinin Haziran 2018’de Etiler İstanbul’da açıldığını hatırlatan Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, DS markasının Türkiye’ye olan inancının tam olduğunu belirtti. Cornuaille sözlerine şöyle devam etti: “Bugün 39 ülkede 400 DS satış noktasına sahip DS Automobiles’in, içinde bulunduğumuz bu olağanüstü döneme rağmen Türkiye’deki ikinci DS STORE’a yatırım yapmış olması markanın Türkiye’ye duyduğu güvenin bir göstergesidir. Başkentimizde açmış olduğumuz ikinci STORE’umuz markanın küresel pazarlardaki büyüme stratejisi açısından büyük önem taşıyor. İş ortağımız Monde’nin bu başarıda büyük bir payı bulunuyor. Hedefimiz diğer büyük şehirleri kapsayacak şekilde Türkiye’deki genişleme planımıza devam etmek”.

DS markasının Türkiye’de bilinirliğinin giderek arttığına vurgu yapan DS Automobiles Türkiye Marka Direktörü Berk Mumcu ise şunları söyledi: “DS markası yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin en çok büyüme kaydeden premium markası oldu. Bu başarının arkasında DS markasının ikinci nesil modellerinin ilki olan, SUV segmentinin iddialı modeli DS 7 CROSSBACK’e olan talebin payı büyüktü. 2020 yılının son çeyreğinde pazara sunacağımız DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4, şarj edilebilen hibrit otomobilimiz ve 2021 yılında gelecek olan DS 9 Sedan modelimiz ile ürün yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

Fransız zarafeti Ankara’da

Monde Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altuğ Erciş ise iki yıl içerisinde açılışını gerçekleştirdikleri ikinci DS STORE’un kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyledi. Erciş; “DS ilk tanıştığımız andan itibaren bizde büyük heyecan uyandıran bir marka oldu. Farklı tasarımı, ileri teknolojisi ve şık detaylarıyla Fransız zarafetini tam olarak yansıtan bu premium markayı Türkiye’de temsil ediyor ve bu hikayenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Türkiye’de ikincisini açtığımız DS STORE Ankara aynı zamanda DS servis noktası olarak da misafirlerimize hizmet veriyor.”

Sağlığın her zaman öncelikleri olduğunun altını çizen Erciş, her iki DS STORE’un da dünya lideri bir denetim kurumu tarafından 90’ın üzerinde kriterde Covid-19 önlemleri hakkında denetlendiğini vurguladı. Erciş: “DS STORE’lara gelmek isteyen misafirlerimiz en yüksek hijyen koşulları dahilinde ziyaretlerini gerçekleştirebilirken; yeni dijital çalışma sistemi sayesinde de misafirlerimiz istedikleri gün ve saat için www.dsautomobiles.com.tr web sitesi üzerinden e-randevu oluşturup, görüntülü görüşme ve online otomobil tanıtımı talep edebiliyor hatta seçtiği otomobilini STORE’a hiç gelmeden satın alarak evinde teslim alabiliyor. Otomobil satın alan misafirlerimiz ayrıca DS vale hizmetleri dahilinde yine evlerinden hiç ayrılmadan otomobillerine bakım yaptırabiliyorlar”.

Ehlibeyt Mahallesi Mevlana Bulvarı, Çankaya adresinde hizmete açılan DS STORE Ankara, müşterilerini showroom’unda ağırlamaya başladı. Avant-garde tasarımın temsilcisi DS Automobiles’in premium SUV segmentinde kalitesi ve teknolojisi ile dikkatleri üzerine çeken DS 7 CROSSBACK modeli BlueHDi 130 Otomatik dizel ve PureTech 225 Otomatik benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneği ile DS STORE Ankara’da yerini aldı. Şıklığı, konforu ve teknolojiyi bir arada sunan DS 3 CROSSBACK de modernliği ve zarafeti ile DS STORE Ankara’yı ziyaret eden misafirlerin beğenisine sunuluyor.