DS Automobiles, ürün gamı WLTP protokolünü karşılıyor

1744

DS Automobiles, ürün gamı WLTP protokolünü karşılıyor: Tüm DS Automobiles ürün gamı gibi yeni satışa sunulan DS 7 CROSSBACK de zorlu WLTP prosedürlerini karşılıyor. Bu test prosedürlerinin yakıt tüketimi ve CO2 emisyon salınım değerleri gerçek sürüş koşullarına oldukça yakın.

DS 7 CROSSBACK modellerinde kullanılan benzinli motorlara yönelik partikül filtresi (GPF) veya dizel motorlardaki seçici katalitik indirgeme (SCR) gibi teknolojik çözümler sayesinde tüm DS Automobiles ürün gamı Euro 6.2 standardına WLTP test protokülü karşılıyor.

DS Automobiles CEO’su Yves Bonnefont yapmış olduğu değerlendirmede: “Şirket olarak her zaman müşteri odaklı bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Bu nedenle en başından itibaren müşteri kullanım koşullarını en doğru şekilde yansıtan test prosedürlerinin uygulanmasını destekledik ve gelişen teknolojilere paralel olarak yeni protokolleri öngörmeye çalışıyoruz. DS 7 CROSSBACK modelimizle birlikte lanse etmiş olduğumuz ve PureTech benzinli motorumuzda kullanıma sunduğumuz benzin partikül filtresi bunun çok iyi bir örneği. Tüm ürün gamımız Euro 6.2 normunu karşılamak üzere homologe edilmiş durumda” dedi.