DS Automobiles,Türkiye’de Koluman’la uçuşa hazırlanıyor

11630

‘Başkanların Otomobili’ olarak bilinen ve Fransız lüksünü yansıtan DS Automobiles, dünya genelinde atağa kalktı. Türkiye’de de Mercedes-Benz otomobil satışlarının yüzde 25’ini tek başına gerçekleştiren Koluman ile start alan marka, DS Store konseptinin ilkini İstanbul Etiler’de hayata geçirdi.

Açılışa DS Marka CEO’su Yves Bonnefont, DS Automobiles Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, Koluman Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Otomobil Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Altuğ Erciş ve Koluman Holding şirketlerinden Monde Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkay Saltık katıldı.

DS Store açılışı ile eş zamanlı olarak lüks konusundaki Fransız uzmanlığını gözler önüne seren ve kendilerini daha özel ifade etmenin yollarını arayan müşterilere hitap eden yeni DS 7 CROSSBACK modelinin Türkiye lansmanı da gerçekleştirildi. Bu etkinlik, sadece Türkiye’de DS markasının pazar konumlandırması ve geliştirilmesi açısından değil, aynı zamanda markanın küresel pazarlardaki büyüme stratejisi açısından da büyük bir öneme sahip.

“Türkiye bizim için çok önemli bir ülke”

Açılışta konuşan Yves Bonnefont “İlk DS Store’un İstanbul’da açılması ve DS 7 CROSSBACK modelinin Türkiye’de lanse edilmesiyle marka uluslararası gelişiminde önemli bir adım daha atıyor. Türkiye önemli bir ülke ve İstanbul, markanın hedeflediği dünyadaki büyük şehirlerden biri” dedi ve ekledi: “İş ortağımız Koluman Grubu’nun deneyimleri başarıda önemli bir role sahip. Türkiye’de DS gelişimini hızlandırmak için bir sıçrama tahtası görevi üstleniyor.”

“Amacımız seçkin bir DS ağı kurmak”

DS Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç ise İstanbul’da 2, Ankara ve İzmir’de de birer adet DS Store’un yakında hayata geçeceğini belirterek,”Otomotiv endüstrisinde Fransız lüks bilgi birikimi ve deneyimini somutlaştıran parizyen DS Automobiles markasını temsil etmekten gurur duyuyoruz. Amacımız seçkin bir DS ağı kurmak ve gelecekte ülkedeki önemli şehirleri kapsayacak şekilde DS Store sayımızı arttırmak. Bu etkinlik, sadece Türkiye’de DS markasının pazar konumlandırması ve geliştirilmesi açısından değil, aynı zamanda markanın küresel pazarlardaki büyüme stratejisi açısından da büyük bir öneme sahip” dedi.

 “DS markası bizde büyük bir heyecan uyandırdı”

Koluman Holding şirketlerinden Monde Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkay Saltık ise “DS markası heyecan uyandıran tasarım, ileri teknolojiler, şık detaylar ve Fransız zarafeti ile eş anlamlıdır. DS markasını Türkiye’de temsil etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. DS 7 CROSSBACK’in Türk müşterileri heyecanlandıracağından eminim” dedi.

DS Store, bir otomobil satış noktasından ziyade lüks bir butik

İstanbul’un en gözde semtlerinden Etiler’de açılan DS Store, bir otomobil satış noktasından ziyade lüks bir butik olarak 300 m2’si kapalı olmak üzere 600 m2 alana kurulu. Modern tasarımıyla dikkat çeken Store; DS’e özgü detaylar, lake mobilyalar, plazma ekranlar, Paris’i, modayı, lüksü veya tasarımı yansıtan görselleriyle modern, rahat ve lüks bir atmosfer sunuyor. Markanın premium ve heyecan uyandıran tasarım anlaşına uygun olarak tasarlananan Store’da müşteriler DS dünyasını deneyimleyebiliyorlar. DS Store İstanbul, dijital deneyimde çıtayı yükselterek DS Virtual Vision ile sanal gerçeklik gözlüğüyle müşterilerin tasarladıkları otomobillerini üç boyutlu görmelerini ve hatta içine oturabilmelerine olanak sağlıyor. Sergilenen modellerin yüzleri ise, gelen ziyaretçileri karşılamak üzere Store girişine doğru bakıyor.

Koluman, daha fazla segmentte var olacak

Mercedes-Benz markasıyla 33 yılı aşan satış ve servis tecrübesini DS Automobiles için de kullanacak olan Koluman 2 milyar TL’nin üzerindeki cirosu ile otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip. Daha önce Peugeot bayiliği için Monde Motorlu Araçlar Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi kuran Koluman Grubu, tüm operasyonlarını bu şirket üzerinden gerçekleştirecek…