DS3 Crossback’e EURO NCAP’ten 5 yıldız

1265
Yeni otomobillerin güvenliğini değerlendiren bağımsız kuruluş Euro NCAP, Aktif Güvenlik Freni de dahil olmak üzere Güvenlik Paketi ile standart olarak donatılan DS3 Crossback’i en yüksek değerlendirme notu olan 5 yıldız ile derecelendirdi.

Bu segmentte benzersiz olan yenilikçi teknolojileri sayesinde DS3 Crossback, yetişkin yolcuların korunması, çocuk yolcuların korunması, hassas yol kullanıcılarının korunması ve sürüş destek sistemleri olmak üzere dört Euro NCAP test kategorisinin tamamında en yüksek derecelendirme notu olan 5 yıldız aldı. 2018 yılında revize edilen Euro NCAP derecelendirme sistemine göre değerlendirilen DS3 Crossback segmentinde çıtayı belirliyor.

Hem yolcular hem de trafikteki diğer paydaşlar için ileri düzeyde aktif ve pasif güvenlik seviyesi 

Bu segmentte yeni olan donanımlara sahip DS3 Crossback, 2018 yılında devreye alınan yeni Euro NCAP test kriterlerinden bu yana yeni bir rekora imza attı. DS3 Crossback; yetişkin yolcu korunması için %96, çocuk yolcu korunması için %86 ve sürüş yardım sistemleri için %76 puanı aşan tek premium B-SUV modeli oldu. Yetişkin yolcu koruması için %96 puan tüm segmentlerdeki Fransız otomobiller arasında tamamen yeni bir seviye oluşturuyor.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan DS7 Crossback de en yüksek derecelendirme olan 5 yıldız almıştı.