Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’na büyük ilgi

4371

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası 1-2 Eylül tarihleri arasında Afyon’da gerçekleştirilecek.

Aytemiz’ın sponsor olduğu Dünya Motokros Şampiyonası 80 ülkede  canlı izleniyor., 180 ülkede yarış başına 802 milyon küresel görüntüleme ile motor sporlarının en gözde organizasyonlarından biri olan Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP Of TURKEY) 1-2 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek. Yarış, 30 Ağustos’ta başlayan “MOTOFEST” etkinliğinin de en önemli parçası.

Demir Demikan,Ceza ve Athena konser verecek

30 Ağustos-02 Eylül tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Afyonkarahisar Motosiklet Festivali’nde Demir Demirkan (31 Ağustos Cuma), Ceza (1 Eylül Cumartesi) ve Athena (2 Eylül Pazar) konserlerinin yanı sıra 20’ye yakın çeşitli spor etkinliği de düzenlenecek. Asil Özbay ise, 1 Eylül Cumartesi saat 14:45’te Aytemiz standında motosiklet kullanıcılarıyla bir araya gelecek

Şampiyonanın Türkiye ayağına sponsor olan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, motosikletlerin ve motosiklet kullanıcılarının trafikte hak ettikleri noktaya ulaşması için gerekli desteği sağlamayı sürdüreceklerini söyleyen Eke,“Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nın sponsorlarından biri olarak, motorcu dostlarımız ile bu platformda da bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) ilk kez Türkiye’de

İlk defa böylesi büyük bir sportif organizasyonda herkesin bir arada olduğunu söyleyen Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) gibi önemli bir organizasyonu ilk kez Afyonkarahisar’da yapacağız. En büyük arzumuz ülkemize yakışır bir şekilde Dünya Şampiyonası’nı düzenlemek. Bu noktada şampiyonanın desteklenmesi büyük önem arz ediyor. Sponsorlarımızdan biri de Aytemiz. Biz de, geçtiğimiz aylarda Aytemiz’in hayata geçirdiği “Motorcu Dostu Trafik” projesinin destekçisi olarak güzel bir işbirliğinin başlangıcını yapmıştık, şimdi de Aytemiz bize bu büyük spor organizasyonunda destek veriyor. Tüm destekçilerimizle birlikte Aytemiz’e de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.