Tesla’dan Dünyanın en hızlı seri üretim otomobili

2423

Bir şarjla 1000(bin) km gidebiliyor. 0’dan 100 km’ye ise sadece 1.9 saniyede ulaşıyor. Otomotiv Sektörü’nde ‘devrim’ diye nitelendirilecek bu otomobil, Tesla Motor’un sahibi Elon Musk imzalı.

Geçtiğimiz Hafta Türkiye’ye gelip, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘la görüşen Tesla Motor‘un sahibi Elon Musk, otomotiv sektöründe taşları yerinden oynatacak bir elektrikli spor otomobile imza attı.

0’dan 100 km hıza sadece 1.9 saniyede ulaşıyor

Amerika’da düzenlenen lansmanda tanıtılan Tesla Roadster 2.0 adlı elektrikli araç, 0’dan 100 km hıza sadece 1.9 saniyede ulaşıyor. Bu da bu alanda bir devrim olarak kabulleniyor.

Elon Musk’ın tanıtımını yaptığı yeni aracının şoke eden özellikleri bununla da kalmıyor. Tesla’nın yeni spor otomobili Tesla Roadster’in bir şarjla  1000(Bin) km yol alabilmesi ise, elektrikli otomobil üretimi yapan üreticilerin paniklemesine neden olduğu kesin.

Musk, “Bu araç benzinli arabaların sırtını yere getirecek”

Tesla’nın spor otomobili ile ilgili bilgi veren Musk, Tesla Roadster 2.0 adlı aracın sıfırdan saatte 100 kilometre hıza 1,9 saniyede ulaştığını söyledi ve seri üretimi yapılan bugüne kadarki en hızlı araç olacağını da vurguladı.
Yeni aracın bir kez şarj edildikten sonra 1000 kilometre yol kat edebileceğini söyleyen Elon Musk, “Bu araç benzinli arabaların sırtını yere getirecek” diye konuştu.
Dört kapılı otomobilin üretimine 2020’de başlanması hedefleniyor.
Musk, bu aracın fiyatı konusunda bilgi vermedi.

Foto Galeri: Dünyanın en hızlı otomobili Tesla Roadster 2.0