Dünyanın ilk lüks hibriti, Yeni Bentley Bentayga Hibrit

2098

Bentley dünyanın ilk lüks hibrit modelinin tüm ayrıntılarını açıkladı. Bentley’in tam elektrifikasyona doğru ilk adımını oluşturan Bentayga Hibrit, sessiz sürüşün sakinliğiyle seçkin konfor ve zahmetsiz performansı bir araya getiriyor.

Her iki dünyanın en iyi özelliklerini sunan yeni plug-in hibrit model, geliştirilmiş bir elektrikli motor ile güçlü ve verimli yeni nesil V6 benzin motorunu bir araya getiriyor. Dünyanın en lüks SUV’sinin hibrit versiyonu, 75 g/km (NEDC) CO2 emisyonlarıyla şirketin en verimli modeli olacak.

Gerçek bir Bentley sürüşü ve hissi veren Bentayga Hibrit, lüks İngiliz markasına ününü kazandıran zariflik, zahmetsiz performans ve son derece sakin kabin ortamını sunmaya devam ediyor. Lüks mobilitenin geleceğini temsil eden bu otomobil, şehirde ve şehir dışında bir sakinlik ve dinginlik vahası oluşturuyor.

 Akıllı deneyim, gelişen teknoloji 

Bentayga Hibrit’in kalbinde iki güç kaynağı bulunuyor – son derece verimli bir elektrik motoru ve yeni turbo şarjlı 3.0 litrelik V6 benzin motoru. E Motor, hem bir elektrikli motor hem de jeneratör işlevi görerek, pürüzsüz bir sürüş deneyimi sunmasının yanı sıra sadece elektrikle kullanımda menzili maksimum seviyeye çıkarıyor.

Hibrit, lüks Bentayga modellerinin mevcut menziline yeni bir boyut kazandırıyor. W12, V8 Diesel ve V8 türevleriyle özdeşleşen tüm esneklik özelliklerine, aynı şekilde temkinli sürekli dört tekerlekten çekişe ve Sport, Bentley, Comfort ve Custom’dan oluşan dört karayolu modeline sahip.

Yenilikçi özellikler ve gelişmiş teknolojiler

Güvenliği, konforu ve kolaylıkları arttırmayı amaçlayan bir dizi sürücü destek sistemi ve bilgi-eğlence özelliği Bentayga Hibrit’in yenilikçi ve gelişmiş bir SUV olmasını sağlıyor.

Adaptif Hız Kontrolü (ACC) ve Trafik Asistanı işlevlerini içeren, sürücünün öndeki araçla arasında bir zaman boşluğunu koruyabilmesini sağlıyor. Öngörülü ACC, navigasyon verilerini, sensörleri ve kameraları kullanıp yaklaşan virajlar, şehir sınırları ve hız limiti değişikliklerini öngörerek, aracın hızını bunlara göre değiştiriyor ve hem konforu hem de yakıt tasarrufunu artıyor.

Bentayga Hibrit’te şehir alanları için çeşitli sürücü destek sistemleri bulunuyor. Çok çeşitli trafik işaretlerini tespit edip sürücüye bilgi veren Trafik İşareti Tanıma, park alanından geri geri çıkarken radar teknolojisini kullanarak arkadan geçen araçları tespit eden Arkadan Geçen Araç Uyarısı ve dört kamera kullanarak aracın çevresinin genel resmini gösteren bir sistem olan Yukarıdan Görünüm gibi sistemler bir araya gelerek günlük kullanımda büyük kolaylık sağlıyor.

Araçta bulunan Park Asistanı, (hem paralel hem de dikey) uygun park yerlerini tespit ediyor ve otomatik direksiyon devreye girerek, dar ve karışık yerlerde bile park etme manevralarını destekliyor.

Kokpiti hem lüks hem de hassasiyet açısından yeni standartları belirliyor

Bentayga Hibrit’in içinde her tarafta ahşap ve deri malzemeler kullanılarak, elle yapılmış ve mutlak mükemmellik sunmak amacıyla hassas bir şekilde tasarlanmış olan dünyanın en güzel kabinini yer alıyor.

Metal, ahşap ve deride ayrıntılara gösterilen özen modern İngiliz lüksünün simgesini oluşturuyor.

Bentayga’nın kokpiti hem lüks hem de hassasiyet açısından yeni standartları belirlerken seçkin ahşap kaplamalar ve metal unsurlar arasında kılı kırk yaran bir tolerans gösteriliyor. Gösterge tablosu ikonik Bentley ‘kanat’ tasarımından ilham alırken çok güzel bir kaplamaya sahip yüzeyler kapıdan kapıya, gösterge gözlerinin üstünden, orta konsolun altından yolcu tarafındaki yan şeridin ve ayak boşluğunun etrafından incelikle akıyor.

Son derece parlak, el yapımı metal unsurlar gösterge paneli, orta konsol ve kapıları süslüyor. Sürüş modu seçme düğmesi, vites kolu, ikonik mercek havalandırma delikleri ve org parçalarına benzeyen düğmeler üzerindeki tırtıklar, daha da sofistike ve somut bir zarafet katıyor.