Dünyayı Kurtarmak: Sokak sanatçısından özel kask tasarımı

1658

Siber güvenlik firması Kaspersky Lab, sokak sanatçısı D*Face ile DS Virgin Racing’i Formula E yarışında bir araya getirdi. Kaspersky Lab ve sokak sanatçısı D*Face, sezon finalinde şampiyonluk mücadelesi veren Formula E sürücüleri için özel kasklar tasarladı.

‘Dünyayı Kurtarmak’ adı verilen kasklar DS Virgin Racing takımının sürücüleri Sam Bird ve Alex Lynn tarafından, Formula E sezonunun New York sokak pistindeki final yarışlarında kullanıldı.

‘Sanat kasklarının’ ilk kez bir Formula E takımı tarafından kullanılması, motor sporlarında sanatın yer alması geleneğinin sürdüğünü ve siber güvenlik markasının çağdaş sanat, yaratıcılık ve inovasyona olan bağlılığını gösterdi. Kaspersky Lab’in ‘Dünyayı Kurtaracak Bir Şirket’ sloganından esinlenen D*Face, bu renkli çalışmanın insanları ‘Dünyayı Kurtarmak’ için harekete geçirmesini umuyor.

Asıl adı Dean Stockton olan D*Face: Hep birlikte hareket edip fark yaratmak

D*Face konuya ilişkin olarak “Bu projede Kaspersky Lab ile birlikte çalışmak ve daha iyi bir gelecek umuduna dair gerçek mesajlar vermek heyecan verici. Bu bizim dünyamız ve onu korumalıyız. Gerçekten uzun vadeli ve etkili bir değişim için her birimizin çaba göstermesi gerekiyor. DS Virgin Racing Team ve Formula E’nin bu sporu heyecanını ve eğlencesini çevreye zarar vermeden korumalarını sağlayan düşünce yapısı hoşuma gidiyor.

Hep birlikte hareket edip fark yaratmamızın vakti geldi. Bunu veri hırsızlıklarını, iklim değişikliğini, plastik atıkları veya zararlı yakıtları kullanmayı engelleyerek yapabiliriz. Herkesin kendini fark yaratmaya yardımcı olacak tek bir şey yapmaya adamasını istiyorum” dedi.