Efsane klasikler Cumhuriyet Rallisi için start aldı

1763

Efsane klasikler Cumhuriyet Rallisi için start aldı: 1950’li ve 60’lı yıllara damgasını vuran 60 klasik otomobil, Cumhuriyet Rallisi kapsamında Ayvalık’a gitmek üzere İstanbul’dan start aldı.

Aralarında Chevrolet, Mustang, BMW, Fiat, Porsche 356, Rolls Royce, Cabrıolet, gibi markaların klasik modellerinin yer aldığı, 1950’li ve 60’lı yıllara damgasını vuran, kullanıldıkları yılları anlatan tarzlarıyla pek çok kişinin tutkunu olduğu 60 klasik otomobil, İstanbul Ayvalık güzergahında geçilecek olan Cumhuriyet Rallisi için start aldılar.

KLASİKLER KAZDAĞLARI’NDA YARIŞACAK

26 – 28 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte yarışmacılar 3 gün boyunca Kaz Dağları’nın eşsiz doğasında yarışacak. Sürat unsuru içermeyen, belli zamanlama kurallarına uymaya ve yön/adres bulmaya göre puan alınan yarışlara üyelerin yanı sıra aileler de katılım gösteriyor. Yarışmanın etap birincilerine çeşitli hediyeler verilirken, sosyal medya üzerinden herkese açık olarak düzenlenecek ödüllü yarışmada ise #efsaneklasikler paylaşımında en güzel klasik otomobil fotoğrafını paylaşan bir kişi yine sürpriz bir hediyenin sahibi olacak.